איך לאלף את הכלב שישן במקום שלו

#שומש#

 

בעלי כלבים אוהבים ואחראיים רבים נאלצו להתמודד עם ההחלטה להוציא את כלבם מהמיטה בכדי להצליח לסיים את הלילה, ובכך לחנך אותו לישון בפינה החמה שלו. 

בעלי חיות מחמד לרוב רוצים לדעת מהוטרינר או ממומחה כלבים כיצד לחנך את כלבם שישן במקום קבוע – בפינה שלו

שאלת איכות חייו של כלב עם בעיה התנהגותית רצינית חשובה לא פחות מבעיה פיזית. זו שאלה שכל בעל חיית מחמד חייב לענות עליה, ובמקרים מסוימים חשוב שתהיה לו דעה אובייקטיבית.

בעלי חיות מחמד לעתים קרובות רוצים ללדעת כל פרט ופרט שעובר על החיות שלהם לפני שיהיה מאוחר מדי.

אילוף חיית המחמד

תוכל ללמד את כלבך לישון בפינה שלו – אתה יכול גם לאמן אותו כדי למנוע השקמות לא רצויות במהלך הלילה. אם נגמר לך המקום במיטה, קח את המקום בו הכלב שלך ישן ואמן אותו להיות במקום כמה שיותר זמן ודאג שיהיה לו נוח ככל שניתן באיזור זה.

הפוך את הפינה לאיזור הנוחות שלו.

כדי למזער את המידה שבה הכלב שלך עוקב אחריך, למד אותו להישאר רגוע במקום נפרד כמו הפינה שלו. כדי להשיג זאת, זה עשוי להיות מועיל אם תאמן את הכלב שלך לשבת ולהישאר, מה שיאריך את הזמן בו הוא מפקד תוך שהייה במרחק ממך. אל תשכח להתאמן בחדרים שונים בבית כדי לעזור לו עם זה.

תנו לאורחים לתגמל כלבים על התנהגות טובה בכמה פינוקים שהם יכולים לחלוק אחד עם השני

אם הכלב שלך שוכב בפינה שלו, אל תתבייש לתגמל אותו בפינוק או תגמול. דאג שהתגמול יהיה על המיטה שלו. עם הזמן, שיטה זו תמקם את הכלב לטריטוריה שלו  עד שירגיש בו מספיק בטוח כדי להירגע אך ורק שם.

זה יעזור לכלב לזהות את ההיררכיה של המבקרים וכיצד עליהם להתנהג כשמישהו בא לבקר. אם האורח מפחד מהכלב או סובל מאלרגיה חמורה לחיות מחמד, עדיף לאחסן את הכלב או לשמור אותו בחדר אחר אם יש אורח.

הפינה החדשה שלו 

כדי לסייע לכלב לזכור את נימוסיו ולהתנהג נכון כאשר האורח מבקר. השתמש ברצועה קצרה כדי להזכיר לכלב התנהגות נכונה בעת ביקור אורחים. על הבעלים להיות תחת שליטה על ידי מזעור קפיצות והתנהגות היפראקטיבית. שמור את הרצועה ליד הדלת, והכשיר את הכלב לקבל אותה כאשר הוא מתמקם לידה.

דאג שיהיה לו פינה נוחה, מזרן, מיטה, מזון –  עד שהוא ירגיש נוח להיות ממוקם שם ולא ירגיש שם בעונש. אתה יכול להתחיל להוסיף צעצועים, ולעצב את התנהגותו עד שהוא יכול להניח את הראש.

המטרה

היא לא להתעלם מהכלב שלך אלא להפסיק חיזוק של התנהגות מחפשת תשומת לב, כך שיוכל לפתח תחושת עצמאות. המשמעות היא קשר עין, דחיפה לאחור, דיבור מרגיע ושפת גוף שתגמל את כלבכם על המשימה שדורשת תשומת לב. אם ההתנהגות לא מתוגמלת, הכלב שלך יבין שלא כדאי לעשות ושהוא לא הולך לשום מקום.

זה מלמד את הכלב שלך להיות שתלטני ולדרוש מעצמו לא פחות ממך

ברגע שלא תתגמל את הכלב שלך או "תעניש אותו" כאשר הוא מפגין התנהגות תובענית. כלב נרגש לומד שאם הוא מתוגמל על מה שהוא עושה, הדרך הטובה ביותר להגיב אליו היא להתעלם ממנו.

אם הכלב שלך במצב רגוע וכנוע

אתה יכול לתת לו חיבה ותשומת לב כדי לחזק את המצב הזה. ניתן לאלף כלבים שהם חברתיים ומבוקרים היטב להתיישב ולהירגע. אם תתן לכלבך  פינוקים אשר יתגמלו את התנהגותו, או אם יש לו שילוב של התעלמות מהתנהגות נרגשת ותגמול על התנהגות שקטה, אז תוכל לעזור לו לעבור למצב רגוע ועצמאי יותר.

כלבים רבים הם חלק רגיל מהרפרטואר ההתנהגותי שלהם. במאמץ למנוע התנהגות הרסנית, בעלים רבים מגבילים את כלביהם לקופסה או שער. חלק מהכלבים מגלים תגובות טריטוריאליות, וגזעים מסוימים מגודלים לצורך מעקב וערנות.
לעוד מידע בנושא של איך לאלף את הכלב שישן במקום שלו ניתן לגלוש לאתר mika-pet.co.il

כלבים רבים נפצעים כאשר הם מנסים להימלט מתקיפות כזו. אם כלב מפגין מחסומים מתוך תסכול, השימוש בקופסה או מחסום יכול להניב תוצאות.

לגרום לכלב שלך לשבת במיטתו או בקופסה על הרגל, כמו פעוט אנרגטי, זו משימה בלתי אפשרית. זה נוח לשלוח אותו למיטה, אבל אתה צריך גם להוציא אותו מהמיטה.

זה יכול לקחת 2-3 לילות ללא שינה עד שהכלב שלך יבין שהוא כבר לא יכול לישון במיטה שבה ישנת במקום החדש. חוסר שינה עלול להוביל לאובדן סבלנות, אך סבלנות היא המפתח ללמד כלבך משהו חדש.

השתמש בפינוקים

כדי לתת לכלב את פקודת "ההתיישבות" שלו ותגמל אותו במיטה החדשה שלו. בכל פעם שהכלב שלך קופץ על המיטה, בוכה או נותן למישהו לדרוך עליה, יש לך פינוק במקום מסתור בטוח על שולחן ליד המיטה, לך איתו למיטה שלו וחזור על הפקודה.

תוכלו למצוא שלל מיטות מפנקות ונוחות בקולקציה שלנו