איך עובדת סקירת מערכות בהריון? והגורמים מרכזים שיש לקחת בחשבון

סקירת מערכות היא תהליך בחינת הריון בפירוט. זה כולל את ההיסטוריה הרפואית של האישה, הבדיקה הגופנית שלה וסקירת האולטרסאונד המיילדותי שלה.

הגורמים העיקריים שיש לקחת בחשבון הם:

 • ההיסטוריה הרפואית של המטופלות
 • ההיסטוריה החברתית והמשפחתית של המטופלות
 • התרופות הנוכחיות של המטופלות
 • בדיקה גופנית של המטופלות
 • היסטוריה של הריון
 • היסטוריה רפואית
 • אולטרסאונד עוברי

מהן בעצם סקירת מערכות בהיריון?

סקירת מערכות היא בדיקה טרום לידתית המתקיימת בסוף השליש השני. זה חשוב כי זה מאפשר לרופא שלך לבדוק את הגדילה וההתפתחות של התינוק.

זה גם עוזר לזהות בעיות אפשריות בבריאותו של תינוקך, כולל מומים מולדים, הפרעות גנטיות וזיהומים. סקירת המערכת יכולה גם לעזור לך להתכונן ללידה.

כיום, ייתכן שתבחיני שהרופא שלך בודק את בריאותו של תינוקך בסוף השליש השני. זוהי בדיקת סקירה על מנת לוודא שהתינוק גדל ומתפתח כראוי. וגם זה עוזר לזהות בעיות אפשריות בבריאותו של תינוקך, כולל מומים מולדים (כפי שהזכרנו קודם לכן).

5 השאלות המובילות שמומלץ לשאול את הרופא שלך בסקירת מערכות

יש נשים שלא בטוחות מה לשאול את הרופא שלהם במהלך סקירת מערכות. בפסקה זו נספק לך חמש שאלות שאת צריכה לשאול את הרופא שלך.

 1. מהו גיל ההריון של התאומים?
 2. האם התינוקות בשקים נפרדים?
 3. האם תינוק אחד גדול מהשני?
 4. האם אני צריכה להיות במנוחה?
 5. מה עלי לעשות אם יש לי צירים או דימום?

מהם היתרונות של ביקורת סקירת מערכות בהריון?

ביקורת סקירת מערכת היא הערכה טרום לידתית הנעשית כדי לסייע בזיהוי סיכונים פוטנציאליים לסיבוכים. ביקורת מסוג זה מסייעת בזיהוי, ולאחר מכן בטיפול בכל סיכונים פוטנציאליים לסיבוכים.

היתרונות של ביקורת מערכות הם רבים, אך ההיבט המועיל ביותר הוא שהיא יכולה לסייע בזיהוי סיכונים אפשריים לסיבוכים. הערכה מסוג זה מסייעת גם בזיהוי וטיפול בגורמי סיכון. בנוסף זה גם דרך להעריך את המצב הנוכחי של הריון ואת הסיכונים הפוטנציאליים שעשויים להיות קיימים.

ביקורת בדיקת מערכת יכולה לסייע בזיהוי סיכונים, כגון סוכרת הריונית, יתר לחץ דם ורעלת הריון. זה גם יכול לעזור לזהות כל בדיקה נוספת שאולי צריך לעשות עבור ההריון.

הזמן הטוב ביותר לביקורת סקירת מערכת הוא במהלך שבועות 18-22 להריון, מכיוון שזהו כאשר רוב הסיבוכים העיקריים מתרחשים בהריון וכאשר התערבויות עשויות ככל הנראה למנוע את התרחשותם או להפחית את חומרתן.

בדקנו עבורכם מרפאות העוסקות בסקירת מערכות

אצל פרופ' דניאל זיידמן תוכלו לבצע בדיקות של סקירת מערכות באופן מלא, איכותי ונוח.

ישנן המלצות רבות על פרופסור דניאל זיידמן ברחבי האינטרנט.

חשיבות סקירות מערכות בהריון

סקירות מערכות הן חלק חשוב בהריון מכיוון שהן יכולות לעזור לך להישאר בריאה, לדעת מה קורה עם הגוף שלך ולוודא שאת מקבלת את הטיפול הנכון מרופא או מיילדת. הם גם מודיעים לרופאים או למיילדות אם יש משהו לא בסדר בהריון שלך או אם את צריכה לשנות את אופן הטיפול שלך.

בדיקות הריון הן דרך להכיר את הגוף שלך טוב יותר ולבדוק שהכל כשורה. בדיקות יכולות לעזור לך להישאר בריאה, להבין מה קורה עם הגוף שלך, ולוודא שאת מקבלת את הטיפול הנכון מהרופא או המיילדת שלך. הם גם מודיעים לרופאים או למיילדות אם יש משהו לא בסדר עם התינוק.

סקירות מערכות יכולות להיעשות בכל עת במהלך ההריון, אך הן נעשות לרוב בשליש השני (בין 18-22 שבועות).

אז מהי סקירת מערכות מוקדמת?

רוב האיברים והמערכות הקטנים בעובר שלך נוצרו כבר בשבוע 3. בדיקת אולטרסאונד יכולה לספק מידע על שלמותם ותפקודם של אלה ב"סקירת מערכות".

בשלבים מוקדמים מאוד של ההריון, רוב איברי התינוק נבדקים כדי לחפש פגמים או חריגות.

למרות שסריקה מאוחרת יכולה לספק מידע נוסף על האיברים המתפתחים בהריון, כבר ניתן לראות מומים מולדים רבים בתקופה זו.

מדידות עובר מבוצעות בדרך כלל בביקור טוב לפני הלידה. מדידת העובר תעזור לקבוע את תאריך היעד. אם יש לך חששות או שאלות, אנא אל תהססי לדבר עם הרופא שלך.

מתי עושים סקירה מוקדמת?

עדיף לעשות את זה בשבועות 14-17 להריון אבל אפשר גם לעשות את זה קצת לפני שבוע 14 יחד עם בדיקת שקיפות עורפית.

בחירת מערכת ההריון הטובה ביותר עבור הצרכים שלך

הריון הוא זמן של אושר וחוסר ודאות כאחד. יש הרבה דברים לחשוב עליהם בזמן הזה, אבל אחד החשובים ביותר הוא באיזה סוג של מערכת טרום לידתית להשתמש בה. הדרך הטובה ביותר למצוא את המערכת הטרום לידתית המתאימה לך היא על ידי מחקר על הסוגים השונים הזמינים. זה יעזור לך למצוא אחת שתתאים לצרכים שלך ולתקציב שלך.

להלן כמה סוגים של מערכות הריון שיש לקחת בחשבון לפני הלידה:

 • הסוג הראשון הוא מערכת הלידה הטבעית. מערכת זו אינה נתמכת על ידי איש מקצוע רפואי מכיוון שיש לה סיכון גבוה לפציעה הן לאם והן לתינוק.
 • הסוג השני הוא מערכת הניתוחים הקיסריים המתוכננים. למערכת זו יש סיכון נמוך יותר לפציעה הן לאם והן לתינוק, אך יש לה גם סיכון גבוה יותר לדיכאון לאחר לידה מכיוון שהאם אינה זוכה לחוות את תהליך הלידה הטבעי.
 • הסוג השלישי הוא מערכת הלידה הנרתיקית לאחר ניתוח קיסרי (VBAC). מערכת זו מאפשרת ליולדות ללדת לידה נרתיקית לאחר שעברו ניתוח קיסרי אחד או יותר, והיא גם מפחיתה את הסיכונים לדיכאון לאחר לידה ולפגיעה הן באם והן בתינוק.

בחירת מערכת ההריון הטובה ביותר עבור הצרכים שלך יכולה להיות משימה לא פשוטה. את צריכה לשקול את כל הגורמים לפני שאת מקבלת החלטה. מחיר, איכות וסגנון הם חלק מהגורמים החשובים ביותר שכדאי לקחת בחשבון.

הריון הוא תקופה שבה הגוף עובר הרבה שינויים. מסיבה זו, חשוב למצוא בגדי הריון שהם לא רק נוחים אלא גם עוזרים לך להרגיש טוב עם עצמך. בחירת בגדי הריון המתאימים לצרכים שלך יכולה להיות משימה קשה. יש כל כך הרבה אפשרויות זמינות בשוק שזה יכול להיות קשה לדעת באיזו לבחור. חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו התקציב שלך, ההעדפות האישיות שלך וסוג ההריון שאת עוברת – אם את מצפה לתאומים או יותר, אז עדיף לקנות בגדי הריון המיועדים לתאומים ומעלה.

בגדי הריון לתאומים עשויים מבד מיוחד כדי למנוע כל סוג של חיכוך או אי נוחות הן לאם והן לתינוק. בגדים אלו מיוצרים גם מחומר מתמתח המסייע בהתאמה לגודל הבטן ההולך וגדל של אמהות גם במהלך ההריון ואחרי ההריון. סוג זה של ביגוד מספק גם מספיק מקום להכיל שני תינוקות בו זמנית, ולכן הוא נקרא בגדי הריון לתאומים.

***המידע במאמר זה הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה המלצה רפואית***

שמחנו לספק לכם את הידע הנדרש בנושא סקירת מערכות בהריון, מקווים שנהנתם מקריאה של מאמר זה ואף שלמדתם דברים חדשים בנושא, למאמרים נוספים מוזמנים לבקר באתרנו.

 

Similar Posts