בניית בית בצפון היא ההזדמנות המושלמת למשפחה צעירה

המרוץ לדירה נהיה קשה מאי פעם, ועבור משפחה צעירה ללא הון עצמי גדול, הוא נראה אבוד. עדיין קיים רצון להקים בית שישרת אותם לאורך התבגרות ילדיהם, שבו הם יוכלו להיות תמיד ולא יהיו תלויים בבעל בית ובשכירויות. מה גם שזוגות רבים מעדיפים להשקיע את החלק מההכנסה החודשית במשכנתא מאשר בשכירות שכן בית ישאר איתם לתמיד, ובנוסף לכך ערכו יכול לעלות, בעוד בשכירות, יוצאים ללא כל דבר.

הנדל"ן במרכז במחירי שיא

שוק הנדל"ן נמצא בעלייה מתמדת, ולא נראה שהוא הולך לעצור. על פי סקר של Ynet הערים בהם נצפתה העלייה החדה ביותר במחירי הדירות הן: רמת גן, בית שמש, בת ים, ראשון לציון, רחובות, אשדוד,  ירושלים, נתניה, אשקלון ותל אביב. למרות זאת המחיר הממוצע היקר ביותר לדירה שייך לתל אביב עם מחיר ממוצע של 3.3 מיליון שקלים לנכס בודד. כפי שניתן לראות העליות מתמקדות בעיקר במרכז הארץ, החריגה בדוח הייתה חיפה במקום ה-16. העלייה החדה הזאת גדולה אף יותר ממה שציפו לה בשנת 2019, שכן הקורונה העלתה את הדרישה לדירות ובמיוחד לדירות מרווחות יותר ממה שישנו בשוק.

ומה עם הצפון?

בניגוד למרכז, למדינה יש אינטרסט ברור שהאוכלוסיה תשתקע בצפון. התיישבות בצפון עוזרת לפיתוח וחיזוק מרכזי תעסוקה אלטרנטיביים, מעודדת תחרות ומאפשרת לחיות בצורה פחות צפופה. עם הקמת קווי רכבת נוספים לערי הצפון כמו נהריה, כרמיאל וחדרה, אפילו אלו שעובדים במרכז יכולים לחיות באיכות חיים טובה יותר בצפון. עקב כך, יזמי נדל"ן רבים החלו בעשור האחרון לפתח פרויקטים רבים בערי הצפון. כך שהיום אם תחפשו דירות בתים למכירה בנהריה או בכרמיאל, תתקלו במגוון שכונות חדשות במחירים שווים לכל כיס.

ישנה תמיכה מהמדינה לגור בצפון

תוכנית "מחיר למשתכן" של משרד הבינוי והשיכון מאפשרת מציעה בתים למכירה בנהריה, עפולה, כרמיאל ועוד יישובים בצפון במחיר מוזל עבור זוגות או יחידים העומדים בקריטריונים מסוימיים. תוכנית זאת היא צעד שנקטה המדינה על מנת לעודד את הבנייה והיישוב בפריפריה, תוך מתן פתרונות דיור לתושביה במציאות הנדל"נית הנוכחית. אנו ממליצים לכם לקחת בחשבון הזדמנות זאת במידה ואתם מעוניינים לקנות דירה בצפון.

בתים למכירה בנהריה

יש לכם יכולת מיקוח

יתרון נוסף בבתים למכירה בנהריה, כרמיאל או עפולה הוא שהבנקים האזוריים ישמחו לתת לכם משכנתא, ואפילו יתנו לכם תנאים טובים אף יותר. זאת משום שבנקים אלו רואים את הפוטניאל והערך בדירה ומכיוון שמספר המשכנתאות שהם נותנים הוא נמוך יותר, הם מעוניינים בלקוחות חדשים ופתוחים למיקוח.

לסיכום

חלום הדירה אינו כה רחוק כפי שהוא נראה, כל מה שצריך לעשות הוא לפתוח את הראש לאופציות נוספות. מחייה במרכז בכל מחיר הופכת לעסקה לא משתלמת שאל מול אופציה זאת ניתן לחיות בדירות חדשות יותר, בעלות תשתיות חדשות גם הן, במחיר נמוך יותר ובצפיפות נמוכה גם היא. ואפילו לא צריך להקריב את מקום העבודה כאשר ישנה רכבת המאפשרת לכם להגיע ללב הערים ולדלג על הפקקים. כאשר מציגים את האופציה של מגורים בצפון בצורה כזאת, ברור למה ישנה מגמה של מגורים ברמה גבוהה מחוץ לגבולות גוש דן.