החשיבות של מופעי הסטנד אפ

מכיוון שהצורך בריחוק חברתי כמעט הרס את סצנת הבידור באולמות, הקומיקאים היו במצוקה קשה. עם זאת רבים ראו את ההזדמנות העסקית בבידור בתקופה זאת. עכשיו, כשהקומדיה פופולרית יותר מאי פעם, יש קהל שמעוניין להשקיע זמן וכסף על סטנדאפים איכותיים גם במתכונת המתאימה לקורונה.

סטנדאפ הוא יותר מרק להצחיק

הוא יותר מדרך נעימה לבלות ערב, הומור הוא יותר מבידור. סטנדאפ הוא מופע קומי ואומנות סיפור שבו הקומיקאי מתקשר עם קהל חי על ידי דיבור ישיר אליו דרך מיקרופון. הצופים מצפים שסטנדאפיסט יספק זרם צחוק קבוע, ואמן עשוי להרגיש מוכרח לפעול, במיוחד במהלך שתי הדקות הראשונות.

מכיוון שהקהל נוטה להיעדר למועדוני סטנדאפ, שחקנים הופכים לאנתרופולוגים מזדמנים ומתבוננים מקרוב כיצד אנשים מקיימים אינטראקציה כשמספרים להם בדיחות או סיפורים מצחיקים. אז אם המדע אומר שקומדיה מרגיעה, עוזרת בכאב ומגבירה חסינות, צפייה לפני השינה בהחלט לא תזיק.

חייבים להודות שעבור משימה זאת יש לנו סטנדאפיסטים ברמה גבוהה, ובמקרים רבים טובים יותר מעמיתיהם הבינלאומיים, זאת בשל היתרון שהם מחזיקים בהיותם ישראלים, כך שהם יכולים להתחבר לקהל הישראלי ביתר קלות. הקומדיה מסתמכת על בניית מערכת היחסים בין הקומיקאי לקהל, והקומיקאים הטובים ביותר הם הטובים ביותר בבניית מערכת היחסים הזו.

תקופת הקורונה

תקופת הקורונה היא תקופה קשה עבור כולנו, ועבור כמה תעשיות היא פירקה אותן לחלוטין. הצורך להישאר בבית מנע מרבים להתכלכל, בין משום שהקהל שלהם מנוע מלהגיע ובין אם הם עצמם לא יכולים לעבוד מהבית. עם זאת, בעזרת ההתחדשות הטכנולוגית והצורך העז בפתרון, חברת זום עלתה לגדולה, ומה שהיה פעם בגדר סוד שמור להייטקיסטים ואנשי חברות, נכנס לכל בית בישראל. ביום זום משמשת ללימודים, סדנאות, פגישות ואפילו מופעי סטנדאפ בזום!

המרכיב החשוב ביותר במופע סטנד-אפ הוא היחסים בין הקומיקאי לקהל. זה נותן למופע דינמיקה חברתית שבה חשובה דמותו של הקומיקאי. על זה נשענת הקומדיה, בעיקר על אמון והומור, כי סטנד-אפ הוא קודם כל אומנות ההומור. 

קומיקאים ניזונים מתגובת הקהל, לכן חשוב מאוד לוודא שמבצע חי יכול ליצור אינטראקציה עם הקהל ברמה מסוימת. למרות הקושי בהופעה שלא בתוך אולם, ישנם עדיין מופעי סטנדאפ בזום שבהם הקומיקאי מתקשר עם הקהל.

נטפליקס הראתה את הפוטנציאל הגלום בסטאנדאפ מצולם

טפליקס כבשה במהירות את הקומדיה בסערה, לא רק בגלל נפח התוכן העצום שלה, אלא גם בגלל שהעין הביקורתית החדה שלה סייעה להפוך קומיקאים כמו עלי וואנג והאנה גטסבי לכוכבים שוברי קופות. היא בעצם הראתה את הפוטנציאל העצום בסטאנדאפ בזום, כך תוכלו לראות את הקומיקאי האהוב עליכם כאילו הוא חתם בעצמו על חוזה עם נטפליקס. אך ישנו הבדל נוסף, בהופעות סטאנדאפ בזום ישנו מבצע חי שיכול להגיב לתגובות הקהל, ובכך מופע סאנדאפ בזום משלה בין שני העולמות.

לסיכום

קומדיה תמשיך להוות חלק משמעותי מהחיים שלנו, ואפילו הקורונה לא תוכל לשנות זאת. ישנו ביקוש לסטנאפ חדש, איכותי ותואם לתקופה ומכיוון שיש צורך יהיו מספיק גופים שימלאו אותו עבור ההזדמנות הכלכלית. לכן, לא משנה מה תזכרו לשמור על חיוך ואולי אפילו לקחת השראה עבור העסק שלכם.

Similar Posts