היתרונות הבריאותיים הרבים של תרגילי קיגל 

 

תרגילי קיגל, הנקראים על שם ד"ר ארנולד קיגל שפיתח אותם, מכוונים לשרירי רצפת האגן ומציעים יתרונות בריאותיים רבים לגברים ולנשים כאחד. תרגילים אלה כוללים כיווץ והרפיה של השרירים התומכים בשלפוחית ​​השתן, הרחם והרקטום. לתרגול קבוע של תרגילי קיגל יכולה להיות השפעה חיובית על היבטים שונים של בריאות ורווחה.

תרגילי קיגל לשיפור השליטה על שלפוחית השתן

אחד היתרונות הבריאותיים העיקריים של תרגילי קיגל הוא שיפור השליטה בשלפוחית ​​השתן. על ידי חיזוק שרירי רצפת האגן, אנשים יכולים להשיג שליטה טובה יותר על תפקוד השתן שלהם, להפחית או אפילו למנוע בריחת שתן. תרגילי קיגל מועילים במיוחד לנשים שחוות בריחת שתן במאמץ, שעלולה להתרחש במהלך פעילויות כגון שיעול, התעטשות או פעילות גופנית.

בנוסף לשליטה בשלפוחית ​​השתן, תרגילי קיגל יכולים גם לשפר את הבריאות המינית. שרירי רצפת אגן חזקים משפרים את התחושה במהלך פעילות מינית ויכולים להוביל לאורגזמות אינטנסיביות יותר. עבור אנשים החווים קשיים בתפקוד המיני, כגון הפרעות זיקפה או רפיון בנרתיק, תרגילי קיגל יכולים להיות מרכיב חשוב בתוכנית טיפול מקיפה.

תרגילי קיגל להתאוששות לאחר לידה

יתר על כן, תרגילי קיגל תורמים להתאוששות לאחר לידה. הריון ולידה עלולים להחליש את שרירי רצפת האגן. על ידי תרגול קבוע של תרגילי קיגל, נשים יכולות להחזיר את הכוח והטונוס בשרירים אלו, ולהפחית את הסיכון להפרעות ברצפת האגן, כגון צניחת איברי האגן.

יתרון בריאותי נוסף של תרגילי קיגל הוא שיפור יציבות הליבה. שרירי רצפת האגן הם חלק בלתי נפרד מקבוצת שרירי הליבה, הכוללת את שרירי הבטן, הגב והאגן. חיזוק רצפת האגן משפר את חוזק ויציבות הליבה הכוללת, מה שיכול לעזור להקל על כאבי גב תחתון ולשפר את היציבה.

סיכום

לסיכום, תרגילי קיגל מציעים מגוון יתרונות בריאותיים, כולל שיפור שליטה בשלפוחית ​​השתן, בריאות מינית משופרת, התאוששות לאחר לידה, יציבות הליבה מוגברת ותפקוד טוב יותר של המעיים. תרגילים אלו נגישים, יעילים ומתאימים לאנשים בכל הגילאים ובכל רמות הכושר. על ידי שילוב תרגילי קיגל בשגרה קבועה, אנשים יכולים לחזק את שרירי רצפת האגן שלהם, לשפר את הבריאות הכללית ולשפר את איכות חייהם.

 

Similar Posts