המדריך המלא לבחירת שם לתינוקת

במובנים רבים, אין שום דבר רע בבחירת שם פופולרי או גנרי לתינוק שלך. עם זאת, אם תבחר שם משמעותי, לילד או לילדה הקטנים שלך יהיה שם יפה יותר. למרות שזה חשוב, אל תדאג יותר מדי בבחירת שם לרך הנולד שלך.

וודא שאתה בוחר את השם המתאים לילדך

שם הוא הרושם הראשוני ביותר שאדם משאיר בכל מקום שהוא הולך, השם מצביע על הרקע של האדם ואף יכול ליצור תמונה בראש של מי האיש יכול להיות. שם חשוב גם עבור צורכי שיווק ומיתוג בעתיד ורבים מן המפורסמים היום בחרו לשנות את שמם או לסגל שם במה עקב כך ששמם היה חסר ייחוד או מסובך לקריאה. לכן כדאי לקחת זאת כשיקול לחפש שם ייחודי אך קליט מתוך אלפי השמות לבנות ולבנים שהמין האנושי המציא לאורך ההיסטוריה.

על תשכחו שאפשר יותר מאחד

אפשרות נוספת היא להשתמש בשם האמצעי כדרך לכלול את הבחירה השנייה שלך לשם הפרטי של הילד. יש משפחות שאוהבות לתת שמות לבנות ולבנים שלהן בעלי אותם אותיות ראשונות, אבל הוספת שם אמצעי שמתחיל באות אחרת יכולה להיות דרך שימושית להבדיל ביניהם מבחינת דברים כמו דואר ומסמכים. הורים רבים רוצים לבחור שמות בהשראת קטגוריות כמו מיתולוגיה, דמויות היסטוריות, התנ"ך או אחרות.

קראו לילדכם על שם אחד מקרובי המשפחה

לקרוא לילד על שם קרוב משפחה רחוק הוא דרך נחמדה להנציח את זכורונו במשפחה, אך גם דרך לשמר את המסורת והתרבות. הרבה מן השמות של הורינו וסבינו הם שמות עם רקע ומשמעות תרבותית. במידה ואתם לא רוצים שילדכם יסתובב עם שם "עתיק" תוכלו לבחור בשם זה כשם שני או למצוא במאגרי שמות לבנות או מאגרי שמות לבנים גרסה מודרנית יותר של שם זה.

שם בין-לאומי

ביום העולם שלנו עובר תהליך גלובליזציה, וכולנו חלק מקהילה אחת גדולה, עם עלייתן של הרשתות החברתיות והסחר העולמי, רב האנשים נחשפים וחשופים לשאר העולם. שם בעל ניחוח בין-לאומי או לפחות קריא וקל להגייה לרב העולם המערבי, יקל על ילדכם בבגרותו.

שם ציוני

במידה וההטמעות עם שאר העולם היא לא הקטע שלכם, דווקא להבליט את השונות והישראליות הוא נקודת חוזקה. בחירת שם ציוני, או ישראלי שורשי יכול להעיד על הגאווה ואהבת המולדת, במקום על נסיגה והטמעות עם שאר העולם. שמירת הייחוד יוצרת הבלטה לנוכח הסביבה, כך שהילד שלכם יבלוט ללא מאמץ.

שם בהשראה

אוהבים טבע? ואלי ים? מה שבטוח שתוכלו לבחור שם בהשראת גורם מסויים, זה יכול להיות אהבה משותפת שלכם לדבר מה, או משהו שמעניק לכם הראה בעצמכם. במידה ואתם לא רוצים להדרדר למחוזות הגנריות, ישנם אלפי מאגרי שמות לבנות ולבנים המסודרים על פי קטגוריות, כך שתוכלו לבחור את השם האידיאלי בתמה האהובה עליכם.

שם עם משמעות

קרה משהו מיוחד בלידה או בהריון? סיפור מעניין על איך הכרתם? שם אשר קשור לסיפור אישי תמיד ירגיש מיוחד ואישי יותר. החיים האישיים הם אחד ממקורות ההשראה הגדולים ביותר שימצאו לרשותכם. במידה וישנו סיפור מיוחד שאתם מספרים לחברים או נזכרים בו בערגה, אנחנו בטוחים שכאשר ילדכם יספר מדוע בחרתם לו שם זה, הוא ישמח לספר סיפור מיוחד אשר יתאים רק לו ויספר קצת על מי היו הוריו.

לסיכום

בחירת שם היא קלה משנדמה, וניתן לשאוב השראה מכמה מקומות. ישנם אנשים המחכים ללידת התינוק על מנת לתת את השם המתאים, אך אנחנו ממליצים לחפש כמה אופציות מראש.

 

Similar Posts