Image by Edar from Pixabay השקעה מרחוקbusiness-962310_1920 (1)

חששות בהשקעה מעבר לים – כל מה שרציתם לדעת בנושא

יש להעריך השקעה בנכסים להשקעה על בסיס מקרה לגופו. יש צורך לקבוע את הסיכונים הכרוכים בכך ולהעריך האם התשואות הפוטנציאליות עולות על הסיכונים או לא.

במדינות רבות, השקעות נושאות סיכון גדול יותר מאשר במדינות אחרות; עם זאת, ישנם מקרים שבהם המחירים הראשוניים נמוכים ומפתים, מה שמקל על אנשים חדשים בהשקעה לבצע השקעה.

אנשים משקיעים בנדל"ן בחו"ל דרך חברות ישראליות על מנת לקבל חשיפה לשוק הבינלאומי. בעוד שההשקעות הראשוניות עשויות להיות קטנות, הן עדיין יכולות לספק תשואה משמעותית לאורך זמן.

ישראלים משקיעים יותר ויותר בנכסים מחוץ לגבולות ארצם. הסיבה לכך היא שהם לא יכולים למצוא תשואות אטרקטיביות והוגנות בשוק הדיור בבית. ישנן סיבות רבות שמשפיעות על כך, אחת היא ששוק הדיור בישראל גובה מחירים גבוהים מאוד.

הבנייה הופכת לנפוצה יותר ככל שמדינות ממשיכות להתאושש ממגיפת הקורונה. בגלל תוספת בנייה זו, יש גם הזדמנויות חדשות להשקעות עקב גידול במשאבים.

חברות ישראליות נהנות מהמעבר למילה דיגיטלית עולמית, שצפוי לנוכח מעמדה החזק של המדינה באינטרנט. המיקום לא רק מאפשר לעסקים ליהנות במיוחד מסביבה ידידותית, אלא שהם גם מנצלים מטבע יציב ומדברים עברית כשפת האם שלהם.

ישנם כמה שווקים נוספים שנהנים מהזרימה המוגברת הזו, כמו תאילנד, קפריסין, גאורגיה וספרד. בנוסף, כל השווקים הללו נהנים מהגידול בתיירות ו/או מהגירה חיובית.

איך תדעו איזה השקעה טובה בשבילכם?

זה יכול להיות קשה לדעת איזה סוג של השקעה היא הטובה ביותר עבורכם, אבל קביעת ההעדפה שלכם מראש תעזור לכם להחליט. יש אנשים שמעדיפים את הגמישות והשליטה הנלווים להשקעה בנכס בעוד שאחרים מעדיפים את היציבות של המניות או הריבית.

לפעמים עדיף להזמין מומחה שיטפל בנכס שאתם משקיעים בו. חברת ניהול אינטליגנטית יכולה לעזור לכם לעקוב אחר התקדמות ההשקעה שלכם ומתי זמן טוב יותר מאשר עכשיו להשקיע בנדל"ן פרטי.

עבור רוב האנשים, השקעה קבוצתית היא אחת האפשרויות הקלות ביותר שיש. הם לא צריכים לדאוג לגבי ניהול הנכס או הגנה על ההשקעה שלהם זה לצד זה עם אחרים. הם פשוט זוכים לחלוק בתשואות עם אנשי מקצוע מנוסים ולהשאיר את כאב הראש והשליטה בידיהם.

המתווך שתבחרו חייב לספק את הפרמטרים למידת המעורבות, השליטה והעצמאות הרצויה לכם.

מה לעשות כאשר משקיעים מרחוק

להבין לעומק את תנאי העסקה

צריך לעשות שיעורי בית ולברר מה האיכות של החברות לפני שחותמים איתן. אם זה רק מתווך, יש סיכון ממשי בכל הנוגע לאיכות ואתם עלולים להסתבך בצרות. אבל אם הם חברה עם יושרה אז אתם יכולים להיות בטוחים שתקבל מהם עבודה נהדרת בעתיד.

רכישה בקרן השקעות נדל"ן בארה"ב היא דרך נוספת להשקיע בשוק האמריקאי. אמנם יש לכם פחות שליטה על היבטים של השוק, אבל בכל זאת תרוויחו מהצמיחה שלו.

אפשרות נוספת להשקעה היא עבודה מול חברה הרוכשת, משפצת, מוכרת ומנהלת את הנכסים בעצמה. עובדי החברה מעורבים ומחויבים באיתור שוכרים איכותיים וניהול הנכס בצורה טובה.

לוודא תשואה גבוהה ובטוחה ככל הניתן

מציאת שוכרים וניהול של הדיירים עלולים להיות קשים אם אינכם בטוחים מה אתם עושים. ניתן למתן זאת באמצעות בעלות מלאה על הנכס, הפקדות וערבות בנקאית.

חברות המשכירות בתים יודעות למצוא מגוון אנשים שהם דיירים יציבים, בטוחים ומשלמים היטב. הם גם מבינים שלפעמים הבית ריק לאחר פרק זמן ועדיין מצליחים לשמור על התשואות שלהם לבעלים.

ניהול נכס נדל"ן יכול להיות קשה ללא עזרת ניהול מנוסה. ספק ניהול לא איכותי ידרוש מכם יותר מאמץ ואף יטוס לארצות הברית, מה שעלול לפגוע ברווח הסופי שלכם. כשמדובר בחברה אמינה יותר, הניסיון שלהם בניהול נכסים יגרום לכם להרגיש בטוחים בידיעה שיש להם את האינטרס שלכם בראש.

כמנהל נכס, באחריותך לפקח על איכות הנכס. זה יכול להיות מאתגר ומוביל לכך שהבעלים יישארו לאורך זמן. כבעלים של נכס איכותי, יהיו לכם גם פחות בעיות תחזוקה וכן דיירים מרוצים שיישארו איתך זמן רב יותר.

לשמור על חופש החלטה מרבי מצד המשקיע

עם קרן השקעות נדל"ן, ההעדפה היא לבעלות מלאה על הנכס. מכיוון שכל השקעה נלקחת בחשבון לפי היתרונות האישיים שלה, זה יקל עליכם להחליט מתי למכור או לבצע שינויים כלשהם.

עם חוזים לכל החיים, חשוב לחשוב מה אתם יכולים להפיק מזה לפני שאתם חותמים. האם החברה הזו תחזיק מעמד לאורך שנים? האם אתם יכולים לקחת את הכישורים שלכם איתכם לחברה אחרת במידת הצורך? 

לא לקנות בכל אזור ולא את הדירה הראשונה שראיתם באינטרנט

בעוד ששוק הנדל"ן בארה"ב צומח ויציב, ישנם אזורים בהם מוצה הפוטנציאל לעליית מחירים, ואחרים בהם אין הרבה הזדמנויות לצמיחה. חברות עם הבנה ברורה של שוק היעד שלהן יכולות לעתים קרובות לחזות מה יהיה ה"נכס החם" המתאים ביותר, ויש סיכוי גבוה יותר לבצע השקעה טובה. נכסים שעולים בערכם עם הזמן הם לרוב מה שהם משקיעים בו.

כדי למצוא את מיקום הנדל"ן הטוב ביותר עבור הנכס שלכם, תשקלו את גורמי המפתח הללו. מהי המדינה/עיר/שכונה ומהן התכונות הפיזיות? איך נראה המחיר ליחידה?

לדאוג שכל הצדדים מרוויחים

ההכנסות הקבועות שמגיעות מבתים בחו"ל אטרקטיביות מאוד כאשר אתם מחפשים להשקיע בנכס. אבל, לפני שתעשו התקדמות משמעותית בתהליך הפיננסי, עליכם לוודא שכל הצדדים מצליחים בעסקה. ז

בעלי בתים מוכנים להשקיע בבתיהם אם הם מרגישים שקט נפשי ובעלי ביטחון רב ככל האפשר, הם לא רוצים שיהיו להם יותר מדי מכשולים ואם יש פוטנציאל להשקעה, בעל הבית ירצה רמה מסוימת של רווח. חברת ניהול יכולה להיות מעוניינת לשמור על עליית ערך הדירה וגם להיות מעורבת בתהליך ההשכרה להצלחה ארוכת טווח.

אנו מקווים שמאמר זה נתן לכם לקבל רקע בנושא חששות בהשקעה מעבר לים, מקווים שהמלצתנו עזרה לכם, ומאחלים לכם בהצלחה רבה בכל השקעה.

Similar Posts