|

כיצד תטפלו בבעיות המפרקים שלכם

כל הזמן אומרים: 'העיקר הבריאות' ולא סתם. באמת, אין דבר חשוב יותר מאשר הבריאות שלנו. כשאנחנו בריאים אנחנו בכלל לא מצליחים לתת את הדעת לשורת הפעולות הארוכה בה הגוף שלנו צריך לעמוד בכל יום מחדש. אבל זה שאנחנו לא מייחסים לעובדה הזו חשיבות, זה לא אומר שהבעיות במפרקים לא נמצאות שם. בעיות מפרקים זו תופעה שכיחה ומדובר על מה שיכול לקרות לאור מצבים שונים. במאמר הבא נדבר על הסיבות לכאבים במפרקים, על אלו שנמצאים בקבוצת סיכון לסבול מבעיות מפרקים ומה אפשר לעשות במידה וסובלים מכאבים מהסוג הזה.

מה התפקיד של המפרקים ומה עלול להביא להתפתחות של כאבים ומחלות שונות

גוף האדם הוא מכונה מדהימה. הוא בנוי באופן כזה שמאפשר לנו לעשות כל כך הרבה דברים בלי להשקיע בכך רגע אחד של מחשבה. המפרקים הם למעשה הנקודות בהן יש חיבור בין עצמות המאפשרות קיום פעולה מסוימת. למשל, המרפק הוא המפרק שמחבר בין עצם הכתף ובין הזרוע. מפרקי הידיים מחברים בין כפות הידיים ובין הזרוע וכן הלאה. כל חלק כזה, כל נקודת שבר בתוך רצף העצמות, מאפשר לנו לבצע פעולה שונה. לכתוב במחשב, ללכת לטיול, לרכב על אופניים ואפילו לבשל במטבח, את כל אלו אנחנו יכולים לעשות בזכות התנועה הנוצרת בזכות המפרקים הממוקמים לאורך גוף האדם כולו.

בשנים הראשונות לחיים המפרקים גמישים יותר. אם תביטו בילדים בגן או בכיתות הראשונות בבית הספר, אתם יכולים לראות כי אלו יכולים לבצע פעולות אותן קשה לנו לבצע בתור אנשים מבוגרים. הסיבה לכך היא העובדה כי המפרקים 'טריים'. הם עדיין לא עבדו מספיק, עוד לא ספגו זעזועים, מה שהופך אותם גמישים וכאלו שלא מהווים מקור לסבל.

לאורך השנים, בקרב אנשים מבוגרים, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות, ספורטאים ועוד, המפרקים נדרשים לעמוד בעומסים חדשים. לא רק שהשחיקה עלולה להביא לכאב, אלא זעזועים הנוצרים כתוצאה מקיומה של פעילות ספורטיבית, תאונות ועוד, מעמיסים על המפרקים ומעמידים אותם בסכנה.

חשוב לזכור כי כאבים במפרקים הם לא גזרת גורל

כאבים במפרקים עלולים בהחלט להיות מקור לכאב ולתחושה של סבל נוראי. זה לא משנה אם הגורם להיווצרות הכאבים הוא מחלה ובצקות המכבידות על המפרקים, תנועה לא נכונה באימון או ההתבגרות והבליה הטבעיים של הגוף, מדובר על תופעה שיכולה לגרום לבעיות בשינה, ירידה באיכות החיים ומגוון תופעות לוואי לא נעימות.

המזל הוא שאנחנו חיים בעידן בו יש לנו את הכלים המקצועיים לפתור לא מעט בעיות. על ידי אבחנה נכונה של רופא מפרקים מומחה, מתן טיפול מתאים ועוד, אפשר בהחלט לשפר את המצב ובמקרים מסוימים, להעלים את התופעה לחלוטין.

לפנות לאיש המקצוע הנכון זה הדבר החשוב ביותר לאורך תהליך ההחלמה

לבחור נכון את הגורם המטפל, זה שמונים אחוז מתהליך ההחלמה. בלי אבחנה מתאימה, היכרות עם מגוון אפשרויות לטיפול ובלי ניסיון, אתם עלולים למצוא את עצמכם מטופלים בידי מי שלא ידע לתת לכם את המענה הדרוש. אין מה לעשות, בכל הנוגע לבריאות של הגוף שלנו אנחנו פשוט לא יכולים לוותר, אסור לנו להתפשר, הגוף שלנו חייב לקבל מענה מהאדם הנכון, במידה ורוצים להחלים באמת.

ד"ר רמי כרדוש הוא סגן מנהל המחלקה האורתופדית בבית החולים 'אסף הרופא'. הניסיון רב השנים לאור הידע המקצועי, הופכים אותו למומחה בתחום ומי שיש לו את הכלים לעזור גם לכם. כאמור, כאבים במפרקים לא חייבים להיות גזרת גורל, ניתן לטפל בתופעה ולמצוא את התרופה להחלמה.

Similar Posts