כל מה שצריך להכיר על הגירה לישראל

אם למדתם שיעור אזרחות בתיכון, אתם וודאי יודעים כי מדינת ישראל מוגדרת על פי חוק כמדינה יהודית. מכאן, כל יהודי, הנחשב יהודי על פי חוק השבות, יכול לעלות לישראל ולקבל אזרחות. מי נחשב יהודי על פי חוק השבות? כל מי שהוגדר יהודי על פי חוקי נירנברג הנאציים, במילים פשוטות, אנחנו מדברים על מי שאחד מהסבים שלו היה יהודי וניתן להוכיח את זה. מעבר לכך, ישנם מקרים בודדים בהם המדינה בכל זאת תעניק אזרחות מלאה למי שאינם יהודים וגם אם אתם קרובי משפחה של יהודים, יכול להיות ותיתקלו בקשיים על כך ועוד במאמר הבא. 

האם משרד הפנים יכול לסרב ליהודי לעלות לישראל 

מדובר על תופעה חריגה בסך הכל אבל אפשרית. הגירה לישראל לא מותרת עבור מי שהפכו נשאים למחלה מסוכנת. אמנם, משרד הפנים לא נקט צעדים בעניין הזה כמעט אף פעם. המקרה האחרון בו סורבו תיירים להגיע לישראל, הייתה בעת התפרצות מגיפת הקורונה בשנת 2020. מי שהמירו את דתם והתגיירו יחשבו יהודים רק אם עברו גיור אורתודוכסי המוכר על ידי הרבנות הראשית. 

האם בני זוג של ישראלים יכולים לקבל אזרחות?

בני זוג של ישראלים יכולים לקבל אזרחות כל עוד קיימת תעודה המעידה על נישואים. כמובן, משום שבישראל אין נישואים אזרחיים המוכרים על פי חוק, רוב הזוגות הללו עורכים נישואים אזרחיים בחוץ לארץ. משרד הפנים ורשות ההגירה פועלות כדי למנוע נישואים פיקטיביים. לכן, משך הזמן עד לקבלת האזרחות יכול לערוך כמה שנים ובמהלכן, פקידים של רשות ההגירה יגיעו לבית של בני הזוג ויבררו האם הם חיים ביחד הלכה למעשה. 

האם המהגרים לישראל זכאים להטבות? 

כאשר אנחנו מדברים על הגירה לישראל של יהודים, הזכאים לאזרחות ישראלית מטעם חוק השבות, אנחנו מדברים על סל הקליטה המגיע להם מהמדינה. סל קליטה עבור מי שהשלימו הגירה לישראל כולל חבילת סיוע כספי. אשר נועד לאפשר לאותם עולים להשלים חצי שנה של לימודים באולפן בלי שידרשו לעבוד עבור מחייתם. סל הקליטה מסייע במימון של שכר דירה בדרך כלל. 

סכום הכסף הראשון יעבור לעולים כבר בעת הגיעתם לישראל בנמל התעופה. בהמשך, יעבור סכום כסף קבוע לאורך שישה חודשים, ישר לחשבון הבנק של אותם עולים. 

ניתן לקבל מעמד של תושב קבע בישראל 

תושב קבע אמנם לא נחשב אזרח לכל דבר ועניין והוא לא נהנה מכל הזכויות של כלל האזרחים. אבל, אשרה של תושב קבע מעניקה לאותם אזרחים אשרת עבודה בישראל וזכויות נוספות. האופציה הזו פתוחה בפני מי שמבקשים ליהנות ממעמד פליט בישראל, אשר זכאים ליהנות ממעמד פליט מתוקף אמנת הפליטים עליו ישראל חתומה כמו מדינות מערביות נוספות. 

מי שעוברים לישראל כדי לעבוד, משום שהם עובדים בתעשיות הנחשבות רווחיות כמו הייטק וכיוצא באלו, יהנו מאשרת עבודה לפרק זמן ממושך בדרך כלל. אנחנו מדברים על מי שמקבלים את האשרה בשל הרצון של החברה המגייסת לעבוד עם אותו עובד לפרק זמן ממושך. הגירה לישראל במקרה הזה תאושר עבור מקבלת אשרת העבודה ובני משפחתו. 

ישנן מגבלות רבות על עובדים זרים ומשך השהיה שלהם בישראל מוגבל על פי חוק. למרות זאת, אם מטפל זר עובד עם קשיש לפרק זמן ממושך והקשיש מעוניין להמשיך להעסיק את אותו העובד. הדבר יאפשר לו להאריך את אשרת העבודה שלו בישראל. 

יש לכם שאלות? פנו לאשת מקצוע 

עורכת דין מנוסה תשמח לעזור לכם וללוות אתכם לאורך התהליך הלא פשוט של הגירה לישראל. אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה וליהנות משיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות.  

Similar Posts