|

מהי כותנה מצרית המתאימה בעיקר למצעים ומה מיוחד בה?

כותנה מצרית היא סוג של כותנה ארוכת סיכות, אשר גדלה במצרים. יש לו מוניטין של עמיד מאוד ובעל ספירת חוטים גבוהה.

הכותנה המצרית נחשבת לכותנה המשובחת בעולם. זהו סוג הכותנה היקר ביותר והוא גם בין הכותנות העמידות ביותר. לכותנה מצרית יש ספירת חוטים גבוהה, כלומר יש יותר חוטים לאינץ' רבוע מאשר סוגים אחרים של כותנה, מה שאומר שניתן לארוג אותה לתוך בד עדין יותר עם פחות משקל ועמידות רבה יותר. ספירת החוטים הגבוהה הופכת גם את הכותנה המצרית לרכה יותר מכותנה אחרת מכיוון שיש יותר חוטים להרגיש נגד העור שלך.

כותנה מצרית היא סוג של כותנה ארוכת סיכות הגדלה בדלתת הנילוס. יש לו אורך סיבים ארוך יותר מאשר סוגים אחרים של כותנה. היתרונות של הכותנה המצרית הם העמידות, הרכות והתחושה היוקרתית.

ניתן לאתר את הכותנה המצרית בשנת 5000 לפני הספירה, אז גודלה לראשונה בעמק הנילוס. זה נחשב לפריט יוקרתי מכיוון שלקח יותר זמן ומאמץ לגדול מאשר סוגים אחרים של כותנה.

השימוש הנפוץ ביותר לכותנה מצרית כיום הוא במצעים, ביגוד וריהוט לבית כגון וילונות או ריפוד.

מצאנו לכם אתר מדהים המוכר מצעים מכותנה מצרית בישראל במחירים ושירות שאין מתחרים להם!

https://www.bedart.co.il/%D7%9E%D7%A6%D7%A2%D7%99-%D7%9B%D7%95%D7%AA%D7%A0%D7%94-%D7%9E%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%AA/

למה כדאי לך לדאוג מכותנה מצרית

כותנה מצרית היא סוג של כותנה הגדלה במצרים. הוא נחשב לאחד מסוגי הכותנה המשובחים בעולם.

ישנן סיבות שונות מדוע כותנה מצרית צריכה להיות על הרדאר שלך. הוא מעובד כבר למעלה מ-7,000 שנה, והוא שימש ליצירת כמה מהטקסטיל היוקרתי והיקר ביותר בעולם. זה נקרא לעתים קרובות "זהב לבן" כי זה כל כך נדיר ויקר.

גם כותנה מצרית עמידה יותר מסוגי כותנה אחרים, מה שאומר שהיא יכולה להחזיק מעמד זמן רב יותר. למעשה, חברות רבות מציעות אחריות לכל החיים על מוצרי המצעים המצריים שלהן כמו סדינים ושמיכות מכיוון שהן יודעות שהם יחזיקו מעמד הרבה מעבר לתוחלת החיים הרגילה שלהם.

כותנה מצרית היא סוג הכותנה היקר ביותר. זהו אחד הבדים היוקרתיים בעולם מכיוון שהוא כל כך רך ובעל וילון יפהפה.
למידע מורחב אודות מהי כותנה מצרית ניתן לבדוק כאן:

הכותנה המצרית מגיעה ממגוון מינים של צמחי כותנה מצרית. צמחי כותנה מצרית גדלים מזרעים שנקטפו מצמחים שנקטפו לפחות שלושה מחזורים רצופים, מה שאומר שהם עמידים מאוד בפני מזיקים ומחלות.

לאחר מכן נטועים הזרעים בשדות שבהם הם יושקו על ידי גשמים טבעיים ומושקים במים הנשאבים מנהר הנילוס.

מערכת השקיה זו מבטיחה שהצמחים לעולם לא יסבלו מבצורת או נזקי שיטפונות, מה שעוזר לשמור אותם בריאים וחזקים.

על מנת לייצר מוצר איכותי עוד יותר, החקלאים המצריים משתמשים גם בחומרי הדברה, קוטלי חרקים ודשנים.

ההיסטוריה של הכותנה במצרים וכיצד היא עשתה את דרכה ברחבי העולם

כותנה מצרית היא סוג של כותנה שגדלה במצרים במשך מאות שנים. הוא ידוע בסיבים הארוכים והחזקים שלו וזה היה סוג הכותנה הראשון שגדל מחוץ לאמריקה.

בשנת 1881, מצרים ייצאה יותר מ-700,000 טונות של כותנה גולמית לארה"ב, והם היו המדינה היחידה באפריקה שייצאה כותנה גולמית באותה תקופה.

כותנה מצרית הפכה פופולרית מכיוון שהיא הייתה רכה וארוכה יותר מסוגי כותנה אחרים. זה הפך אותו למושלם להכנת בגדים כמו סדינים ומגבות כמו גם דברים אחרים כמו שמיכות.

משתמשים בו עד היום מכיוון שהוא רך, נוח, עמיד, נושם והיפואלרגני.

כותנה מצרית היא בד שיש לו היסטוריה ארוכה. חשיבותה של מצרים בסחר הבינלאומי לפני שהפכה למרקם היא משמעותית.

כותנה מצרית היא אחד הבדים העתיקים בעולם. העדות הראשונה לקיומו נמצאה בצורת שברים מ-2000-1500 לפני הספירה, כאשר המצרים השתמשו בה לייצור בגדים ומצעים.

כותנה מצרית נסחרה במשך מאות שנים, תחילה ביבשה ואחר כך בים, לאזורים אחרים של אפריקה ואירופה. הוא הוצג להודו על ידי הפורטוגזים בשנת 1730 לספירה, ולאחר מכן לאמריקה על ידי אלי ויטני בשנת 1793 לספירה

Similar Posts