ספרים
|

מהם הסיבות לקריאת ספרים + הרחבה קצרה על הספר המדהים של עופר בר יהודה

קריאת ספרים היא פעילות חשובה ובעלת ערך. זה לא רק עוזר לך לצמוח כאדם וללמוד מיומנויות חדשות, אלא זה גם עוזר לכם לפתח אמפתיה והבנה של אנשים אחרים.

זה יכול לעזור לנו ללמוד מיומנויות חדשות, לתרגל את הבנת הנקרא שלנו, לפתח אמפתיה לאחרים ולהבין את העולם טוב יותר.

מה הערך של קריאה בעידן הדיגיטלי?

קריאה היא פעילות שכולנו יודעים שהיא מועילה לצמיחה האישית שלנו. אם אתם מחפשים דרך לפנות זמן לקריאה, הנה כמה טיפים כיצד לקרוא ספרים נוספים.

קריאה הייתה חלק מהתרבות האנושית מאז תחילת הזמן והוכח כי קריאה יכולה לשפר את היכולות הקוגניטיביות שלכם. אבל עם כניסתה של הטכנולוגיה, גוברת הדאגה לגבי הקריאה והערך שלה בחיינו.

האם הטכנולוגיה הורסת את הקריאה?

חשוב להבין שהטכנולוגיה לא לוקחת מהאיכות או הכמות של הרגלי הקריאה שלנו אלא משנה אותם.

אנחנו עדיין קוראים עיתונים, מגזינים, בלוגים ומאמרים – אנחנו פשוט עושים את זה באינטרנט במקום בצורה מודפסת.

איך אתם יכולים להפיק יותר מקריאת ספרים עם שלושת הטיפים הפשוטים האלה

  • קריאה נוספת היא הדרך הטובה ביותר לשפר את כישורי הקריאה שלכם. קריאה נוספת תעזור לכם לבנות את אוצר המילים והידע שלכם על נושא, מה שיעזור לכם לקרוא מהר יותר ולהבין טוב יותר את מה שאתם קוראים.
  • קריאה מהירה יותר היא אחת הדרכים היעילות ביותר לעבור על יותר ספרים בפחות זמן, אבל זה יכול להיות קשה לעשות בהתחלה. אם אתם רוצים לקרוא מהר יותר, נסו לרווח את המילים והמשפטים שלכם בעת קריאתם בקול או שמישהו יקרא אותם עבורכם בקול רם.
  • לבסוף, כתיבת חלק מהמילים בזמן הקריאה, יכול לעזור לכם להתמקד במה שנאמר טוב יותר וגם לעקוב אחר היכן משפט אחד מסתיים ומתחיל אחר.

אם אתם אוהבים ספרי מורשת וציונות, יש לכם את הספר לדוגמא לקרוא אז יש את ציונות על רגל וחצי מאת עופר בר יהודה. הספר כתוב בצורה עניינית וסוחפת, מרגשת ומובילת דעה. עופר בר יהודה הכניס בספר את כל מחשבותיו הנהדרים על המורשת הציונית של ישראל.

כיצד הטכנולוגיה משפיעה על יכולת הקריאה שלנו וכיצד לעצור אותה

קשה להכחיש את העובדה שהרגלי הקריאה שלנו השתנו מאוד. עם כניסת הטכנולוגיה, התחלנו לקרוא יותר ויותר על מסכים מאשר ספרי נייר. זה לא רק בגלל הנוחות אלא גם בגלל שאנשים מתרגלים יותר לקרוא על מסכים. אבל זו יכולה להוות בעיה עבור אנשים מסוימים שמתקשים לקרוא ממסך ואינם מסוגלים להתמקד ולהיספג בתוכן עקב הסחות דעת כמו התראות או אפליקציות אחרות שרצות ברקע.

כדי לפתור בעיה זו, ישנם מספר טיפים שיכולים לעזור לך לשפר את חווית הקריאה שלכם ולהקל עליכם לקרוא במסכים:

  • שנו את הגדרות הבהירות של המכשיר שלכם.
  • הגדירו אותו בהתאם להעדפות שלכם למד כיצד להשתמש במצב ללא הסחות דעת.
  • הסירו את כל ההתראות מהמסך שלכם כדי שתוכלו להתמקד במה שאתם קוראים, כבו את כל האפליקציות הפועלות ברקע.
  • זה כולל אפליקציות מדיה חברתית כמו פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר וכו'.

מהם היתרונות של קריאת ספרים?

קריאת ספרים היא אחת הדרכים היעילות ביותר ללמוד דברים חדשים. זוהי דרך מצוינת לחקור נושאים שמעניינים ויכולים לעזור לך לפתח את הכישורים שלכם בתחום ספציפי.

זו גם דרך נהדרת לבלות את הזמן שלכם, במיוחד כשאין לך מה לעשות. אתם לא צריכים להוציא כסף על בידור או פעילויות יקרות אם יש לך ספרים בבית. ואם אתם קוראים נלהבים, אין צורך גם בטלוויזיה!

לבסוף שתפו את הילדים שלכם

חשוב לציין שהורים הם משפיעים העיקריים על התפתחות האוריינות של ילדם.

מחקר של המכון הלאומי לאוריינות מצא כי "ההורים הם המשפיעים ביותר על התפתחות האוריינות של הילד. הם מספקים הזדמנות לילדים ללמוד ולתרגל קריאה, הם מבלים בקריאה עם ילדים, הם מדברים עם ילדיהם על מה שהם קוראים ומשתפים איתם ספרים, והם עוזרים לילדים לזהות אותיות ומילים”.

הורים יכולים גם למלא תפקיד בתמיכה במיומנויות האוריינות המוקדמות של ילדם באמצעות יצירת מודלים של מיומנויות שפה, הגדרת ציפיות להתנהגויות קריאה, מתן גישה לספרים וחומרי הדפסה אחרים, והיענות לשאלות בנושא דפוס.

Similar Posts