בוצ'ר לבשר

מה חשוב לדעת על בוצ'ר לבשר?

אנחנו אוהבים לאכול, ולא פחות מכך אוהבים להכין אוכל. יעידו על כך הפופולריות הרבה של תוכניות הטלוויזיה שעוסקות בבישול ובאפייה וגם של בלוגרים קולינריים, אינספור אתרי האינטרנט שמציעים מתכונים, וגם הזמן הרב שאנחנו מבלים במטבחים. בהתאם יש גם השקעה הולכת וגדלה באבזור המטבחים – ואחד המוצרים שכדאי להכיר, ולהצטייד בו, הוא בוצ'ר לבשר.

איך בנויים הבוצ'רים?

המילה בוצ'ר באנגלית פירושה קצב. בהתאם הבוצ'ר הוא לא עוד קרש חיתוך אלא קרש שבנוי במיוחד כדי לחתוך נתחי בשר ביעילות. בין המאפיינים שנועדו להקנות לו יכולות מתאימות: קשיחות גבוהה מאוד, כיוון הסיבים והיעדר סדקים.

הקשיחות מאפשרת עבודה אינטנסיבית עם הקרש, כך שגם אחרי חיתוכים רבים של שלל נתחי בשר הבוצ'ר נשמר היטב וממלא את ייעודו. הכיוון של סיבי העץ – כלפי מעלה – מבטיח מינימום שחיקה של הסכינים שבאמצעותן נחתכים נתחי הבשר, ובזכות היעדר הסדקים אין מקומות שבהם מתחבאים חיידקים (כידוע בשר מסוגים שונים עלול להכיל סוגים שונים של חיידקים, ובקרש שיש בו סדקים הם עלולים להישאר על גבי הקרש ולזהם מאכלים שונים).

כמו כן בחלק מהבוצ'רים יש מעין תעלה היקפית סביב משטח העבודה. הנוזלים שניגרים מהבשר בזמן העבודה איתו מתנקזים אל התעלה ומאפשרים עבודה יעילה.

בוצ'ר לבשר שהוא גם משטח הגשה

בוצ'ר לבשר הוא כלי עבודה יעיל מאוד, אבל לא רק. יש דגמים רבים שאפשר להשתמש בהם גם ככלי הגשה, של מנות בשריות כמובן, וזאת בזכות האסתטיות המרשימה של העץ. עוד כדאי לדעת בהקשר זה שהקרש לא חייב להיות בעל צורת מלבן – יש גם בוצ'רים אליפטיים וכאלה בעלי צורה אמורפית ופראית שמושכים מיד את תשומת הלב ומתאימים מאוד להנחה במרכז שולחן עמוס במטעמים.

המידות המקובלות של הבוצ'רים

בדרך כלל הרוחב של הבוצ'רים הוא כחצי מטר. יש כאלה מעט קטנים יותר, סביב ה-40 ס"מ, ויש גם כאלה שמגיעים לרוחב של 70 ס"מ. הבחירה היא בהתאם לגודל המטבח – מומלץ להימנע מבוצ'ר שמשתלט על משטח העבודה ולא משאיר מקום פנוי לכל הפריטים הנוספים שאתם זקוקים להם לצורך הכנת המאכלים השונים.

העצים האידיאליים לבוצ'רים

האיכות של כל בוצ'ר לבשר נקבעת בין השאר על סמך העץ שממנו הוא מיוצר. אופציה מומלצת אחת היא אגוז אפריקאי, שמשמש גם את תעשיית הרהיטים בזכות המראה היוקרתי שלו. עוד אופציה מוצלחת היא אלון אירופאי שגם הוא משדר רצינות ואיכות. עץ שלישי שממנו ניתן לייצר בוצ'רים הוא הסיסם ההודי, שגדל גם כאן בישראל (עוד מלפני קום המדינה).

מתנה מושלמת

בוצ'ר לבשר הוא מתנה מוצלחת במיוחד – גם לעצמכם וגם לאנשים שאתם אוהבים ו/או מעריכים. סיבה אחת לכך היא שכולנו כאמור אוהבים להכין אוכל וזקוקים למטרה זו לציוד משובח, סיבה שנייה היא האסתטיות המרשימה של הבוצ'רים, ועוד סיבה היא שניתן להוסיף על גבי הקרש חריטה – וכך להפוך את המתנה ללא רק פרקטית אלא גם כזו שחודרת ללב. במקרה כזה מומלץ לבצע את החריטה במקום שמתמחה בכך – למשל nios.

Similar Posts