ממה עשויים שתלים דנטליים

טיטניום הוא תחליף טבעי כל כך לשורש חסר עד שהמטרה של טכנולוגיית השתלים השתנתה. העבודה הזו לשיפור השחזורים אומרת הרבה על הטיטניום האידיאלי עבור שתלים. בעוד לעמודי טיטניום יש השפעה עצומה על אורך החיים של השתלים, נדרשת רמה גבוהה של אומנות ודיוק. אם יש לך את חומרי השתלים המעודכנים ביותר אך אין לך מיקום מדויק, זה חסר תועלת.

בניגוד לתותבות

השתלים מתאימים היטב, כך שאין מקום לטעות – הם מתאימים היטב או אינם מתאימים כלל. למעשה, שימוש בשתלים נפוץ יותר בחולים המרכיבים תותבות מלאות או חלקיות. ייתכן שניתן יהיה להכניס שתלים מתחת לתותבות קיימות כדי לעזור להם לייצב ולתמוך באותן תותבות.

בדרך כלל רופא השיניים מניח כתר זמני על השתל כך שלא יהיה רווח בין השיניים

רופא השיניים יתרשם (התרשמות) של הסמכה הזו בפה ויעשה את כתר השתל לגודלו. כתר השתל מוצמד או מוברג על העזר. אבוטמנט הוא מבנה קטן מטיטניום, זהב או זירקוניה המחזיק את הכתר על עמוד השתל.

שתלי טיטניום כוללים בדרך כלל שני חלקים; בורג שתל המחליף את שורש השן

לאחר מכן אבוט שמתווסף לחיבור הבורג לכתר (שן גלויה). מערכת שני חלקים זו מאפשרת החדרת שתלי טיטניום עמוק לתוך העצם, שכן ניתן להחדיר כל חלק בנפרד. בדרך כלל, עמוד הטיטניום של השתל ממוקם בפרוצדורה אחת והאבט מאובטח מאוחר יותר. הליך התקנת השתלים הנפוץ ביותר הוא כאשר רופא השיניים מבצע חתך קטן בחניכיים, חושף את עצם הלסת.

לאחר מכן קודח חור לתוך העצם

והשתל מוברג למקומו, שם הוא נשאר למשך מספר חודשים כדי לאפשר לעצם להחלים. כדי להתחיל את הליך ההשתלה, רופא השיניים שלך מבצע חתך כדי לפתוח את החניכיים ולחשוף את העצם. במהלך הניתוח יקדח רופא השיניים חור קטן בלסת ויבריג בזהירות את הבסיס לתוך העצם. לאחר החלמת השתל, רופא השיניים מתרשם מהאזור בו נעשה שימוש כדי לוודא שהשן המלאכותית מחוברת אליו היטב.

גם העזר עשוי מטיטניום

ושיקום השיניים לרוב עשוי מחרסינה. לרוב, השתלות שיניים עשויות מטיטניום, אך עם התקדמות הטכנולוגיה, יותר ויותר השתלות שיניים עשויות מחומרים אחרים. למרות שטיטניום וזירקוניה הם עדיין שני חומרי השתלים הפופולריים ביותר, לעיתים ניתן להשתמש בחומרים רבים אחרים לייצור שתלים דנטליים. למרות שקיימים מספר חומרים חלופיים להשתלת שיניים, רבים מהם אינם יעילים כמו טיטניום וזירקוניה, מה שאומר שאנשי מקצוע לא ישתמשו בהם לעתים קרובות.

למרות שתלי שיניים הם אכן פתרון מצוין לשיניים חסרות

הם לא הפתרון היחיד. שתלים דנטליים מספקים בסיס איתן להנחת פתרונות החלפת שיניים ומספקים למטופלים דרך בטוחה ויעילה לשחזר את תווי הפנים ולהחזיר חיוך יפהפה. שתלים דנטליים מסייעים במניעת אובדן שיניים והידרדרות של הלסת מכיוון שהם ממריצים את צמיחת העצם, ומאפשרים לאנשים לאכול, לדבר ולחייך בביטחון.

שתלים דנטליים הם עמודי מתכת או ברגים

בדרך כלל עשויים מטיטניום, חומר תואם ביולוגי. השתל הוא מוט מתכת המשמש לקיבוע שורשי השיניים החסרות. שתלים הם ברגים מתכתיים המוכנסים לעצם הלסת כדי לקבע ולתמוך בשיניים מלאכותיות (תותבות).

שתלים דנטליים העשויים מטיטניום מסוגלים להתמזג עם עצם הלסת

כך שניתן ליצור מערכת החלפה מעוגנת היטב בטווח הארוך. חומרים ועיצובים להשתלת שיניים טיטניום יכולים להיות מיוצרים כמערכת שני חלקים: תמיכה נפרדת המונח על השתל ומחוברת לשן החלופית, ועמוד המושתל בניתוח לתוך העצם.
לעוד פרטים נוספים על השתלות שיניים בבת ים יש לבקר ב- dental-clinics.co.il

עם זאת

ב-Widner & Alford, אנו מעדיפים להשתמש בשתלי טיטניום מסיבות שונות. שתלי טיטניום הם סבירים יותר וניתן להשתמש בהם במשך 20 שנים או יותר עם טיפול נאות. למרות שהם בדרך כלל הבחירה הראשונה, לסיכות קרמיות יש גם יתרונות משלהם, כמו היותם נטולי מתכת ועמידים באותה מידה.

הם עשויים בדרך כלל מחומרים קרמיים שהתמזגו עם השיניים הטבעיות שלך. בעצם, מדובר בעמוד/שתל קטן מטיטניום המוחדר לעצם הלסת, שאת חלקו העליון ניתן לעגן בכתר בודד (כובע), גשר קבוע, תותבת חלקית או תותבת מלאה.

הוא מספק אוסאואינטגרציה, התהליך שבו העצם צומחת סביב השתל ונקשרת אליו. בדרך זו, השן המלאכותית תמיד מוברגת או מקובעת לנקודת השתל הבודדת. רופא השיניים מחליף את עמוד המתכת בשתל ולאחר מכן בשן המלאכותית החדשה שלך (כתר).

רופא השיניים מבצע את הליך ההשתלה

החל בעקירת שיניים והשתלת עצם. ניתוח פה פשוט עם תרופות הרגעה בשילוב חומרים מודרניים מאפשר יצירת שתלים שהופכים לחלק מעצם הלסת ומחליפים שיניים טבעיות. לפי נתוני הקרן לבריאות הפה, לשתלים דנטליים טיטניום יש שיעור הצלחה של 95% והם יכולים להחזיק מעמד כל החיים עם טיפול נאות בפה.
למידע בתחום של השתלת שיניים מחירון עליך לבקר באתר dental-clinics.co.il

בעוד שטיטניום פופולרי יותר בניתוחי שיניים, זה לא אומר שהוא טוב יותר. עבור חלק מהמטופלים, המחשבה על טיטניום בגוף קצת מטרידה, אבל זה באמת החומר הטוב ביותר שמחקה עצם או שן.

טיטניום נחשב גם לחומר הטוב ביותר להשתלות שיניים מכיוון שהוא תואם ביולוגי

הוא מסתגל בצורה מושלמת לגוף האדם ויכול להתמזג עם עצם האדם. טיטניום הוא החומר המועדף עבור השתלות שיניים בגלל חוזקו, עמידותו ויכולתו להתמזג עם העצם לאורך זמן. חוקרים מראים שתלי מתכת טיטניום מסייעים לגדילת העצם דווקא משום שהם אינם נשברים במגע עם העצם; עצם צומחת לידם. כיום הם ממשיכים לצבור פופולריות, מה שהופך את הטיטניום לחומר פופולרי להשתלות שיניים.

יש להם כמה תכונות שבירות המגבילות את יכולתם להוות פתרון אמין להחלפות שיניים, ולכן השימוש בהם בשתלים מוגבל. בשל קורוזיה, טיטניום בעל מאפיינים מתכתיים אינו השתל הטעים ביותר.

חומר זה עשוי להיות מועדף עבור אלה שאלרגיים למתכת ואינם יכולים להשתמש בטיטניום

בנוסף, לעיתים מעדיפים מטופלים זירקוניה להשתלת שיניים מכיוון שהיא לבנה ולכן מתאימה לצבע השיניים של המטופלים טוב יותר מאשר טיטניום. שתלי זירקוניה בדרך כלל נראים לבנים, בעוד שתלי טיטניום הם בצבע כסף או מתכתי.

הרקמה הרכה סביב השתל גם שמחה יותר עם זירקוניה מאשר עם טיטניום. שתל הטיטניום מחובר לעצם הלסת, התוספות לא יחליקו, יסתבכו או יפגעו בעצם. בעיקרון, העצם סביב השתל תתרפא ותגדל, תהפוך אותו לחזק ותחזיק אותו במקומו.

Similar Posts