משלוחים בינלאומיים: 3 טיפים חשובים

משלוחים בינלאומיים: 3 טיפים חשובים

כאשר מדובר על משלוחים בינלאומיים יש כמה טיפים שחשוב מאוד להכיר. 3 מהם חשובים במיוחד. אספנו אותם במיוחד עבורכם

העולם שלנו הפך להיות כפר גלובלי קטן. המשמעויות הן שמילים כמו "יבוא", "יצוא" ו"שילוח בינלאומי" שבעבר היו כלולים בהרבה מאוד עלויות וביורוקרטיה הפכו במציאות החדשה לאפשריים ואפילו פשוטים מאוד לביצוע. "בעבר היה מספר מצומצם של שחקנים מרכזיים בעולם השילוח הבינלאומי", אומר צביקה שעוסק בתחום כבר יותר משני עשורים. "כולם הכירו את כולם, כל אחד עבד עם מי שהציע מחיר ויחס יותר טובים והיה מדובר בעצם במעין ברנג'ה קטנה של אנשי יבוא ויצוא. היום המצב שונה לחלוטין. משלוחים בינלאומיים מבוצעים על ידי מספר רב של חברות, חלקן גדולות ואחרות חברות ענק, יש הרבה מאוד יבואנים ויצואנים שעושים את המשלוחים באופן עצמאי ובעצם השוק הפך להיות הרבה יותר פתוח, תחרותי וזמין עבור כל אחד שמעוניין".

ריבוי האפשרויות, לדברי צביקה, הביא איתו גם הרבה מאוד יזמים חובבנים שמציעים לעיתים משלוחים בינלאומיים אבל לא באמת יכולים לעמוד מאחורי ההבטחות. "כדי לא ליפול בפח של חברות קטנות המציעות מחירים אטרקטיביים, אולם ברגע האמת לא מצליחות לספק תוצאות ולתת מענה איכותי וזמין, יש 3 דברים מרכזיים שחשוב מאוד לבחון, בטח אם אתם לקוחות מזדמנים ולא חיים ונושמים את תחום המשלוחים הבינלאומיים":

  1. האם יש אחריות למשלוח – אמנם ביטוח עבור משלוח ומתן אחריות כוללים בדרך כלל תשלום נוסף עבור המשלוח, אבל בהרבה מאוד מהפעמים התשלום הנוסף הזה דווקא חוסך הרבה כסף. "יש הרבה בלאגן בעולם השילוח הבינלאומי", אומר צביקה. "לא פעם משלוחים הולכים לאיבוד, מגיעים לכתובת לא נכונה, מגיעים פגומים או באיחור גדול מאוד ביחס למה שהובטח מראש. כל אלו הן אמנם תקלות לא צפויות, אבל הן עלולות לגרום להפסדים ולמתחים גבוהים. כאשר המשלוח מבוטח, החברה אמורה לתת דין וחשבון ולשלם לכם במקרה של תקלה זו או אחרת. המלצה שלי – לא לוותר על אחריות למשלוח".
  2. מעקב אחר התקדמות המשלוח – כיום ניתן לעקוב אחר התקדמות המשלוח אונליין באמצעות אפליקציות מתקדמות. בחרו בחברה שנותנת לכם את האפשרות הזו, וכך תוכלו להיות מעודכנים בכל רגע נתון בנוגע לסטטוס של המשלוח ולצפי ההגה שלו ליעד. בנוסף, הקפידו שיהיה לכם נציג אישי המטפל במשלוח.
  3. חברה שנותנת מענה כולל – משלוחים בינלאומיים יכולים ללכת לאיבוד כאשר כמה חברות עוסקות בהם. בחרו חברה שדואגת למשלוח מרגע האיסוף ועד שהוא מגיע לנקודת היעד. חברות אלו עדיפות על חברות אחרות שעובדות עם קבלני משנה שאמורים לאסוף את המשלוחים באמצע הדרך ולהוביל אותם אל היעד. אופציה זו מעלה את הסיכוי להתרחשותן של תקלות, ואם יש לכם אפשרות אז עדיף להמנע מההרפתקאות הללו.

Similar Posts