נזילה בשירותים

נזילה בשירותים

נזילה בשירותים עשויה להיות חוויה לא נעימה – היא עלולה להעלות באופן דרמטי את חשבון המים החודשי, להיות מלווה ברטיבות וריח רע בחדר השירותים, ולפגוע במהלך התקין של הבית כולו. בשל כך, מומלץ לדעת מהן הסיבות לדליפת מים בשירותים, וכיצד ניתן לטפל בנזילה מהר ככל האפשר.

שני סוגים של נזילות – נזילה מהניאגרה ונזילה מהאסלה

נזילה בשירותים, ככלל, מתחלקת לשני סוגים מרכזיים. הסוג הראשון הוא נזילה מהניאגרה – מדובר בנזילה פשוטה יחסית של מים ממיכל הדחת המים (הניאגרה) אל תוך האסלה, אף ללא שימוש בידית להדחת המים.

הסוג השני שעניינו נזילה מהאסלה, הוא מורכב יותר, ועניינו נזילה של מים ממיכל האסלה על רצפת חדר השירותים.

בדרך כלל נזילה מהאסלה תהיה מהחלק שמחבר בין האסלה לבין הרצפה (באסלות המחוברות לרצפה, ולא לקיר), שהוא "נקודת התורפה" המרכזית של האסלה. כמובן שישנם גורמים רבים ושונים נזילות, אך אלו שני הסוגים הנפוצים ביותר של תקלות נזילה מהשירותים.

איך מגלים נזילה בשירותים?

הדרך  הברורה ביותר לזהות נזילה מהשירותים, היא במקרים שבהם היא נגלית לעין. כך, אם מצטברת שלולית מים ליד האסלה או אם המים ממשיכים להישטף באסלה ללא הפסקה גם אם לא הורדתם את המים באסלה – אז יש לכם נזילה מהשירותים.

עם זאת, לעתים הנזילה תהיה סמויה – כך, במקרים שבהם הנזילה היא עדינה ואיטית מאוד, עד שקשה לראות את הצטברות המים באופן נגלה לעין.

במקרה כזה, ניתן לזהות את הנזילה מהשירותים, כמו כל נזילה בבית, דרך חשבון החשמל או מונה המים. אם אתם מזהים עלייה קיצונית בחשבון המים, למרות שאין סיבה לכך שצריכת המים של משק הבית תעלה, ייתכן מאוד שיש לכם נזילה.

במקרה כזה, כדאי לבחון זאת על מנת לטפל בבעיה באופן מידי. מלבד האפשרות להזמין שירותי אינסטלציה, לעתים ניתן לאבחן את הבעיה באופן עצמאי.

כך, למשל, אם אתם חושדים שיש לכם נזילה, תוכלו לצפות את פנים האסלה או את החיבור שבין האסלה לבין הרצפה בנייר טואלט ולהמתין כמה דקות מבלי להדיח את המים. אם אתם מזהים שנייר הטואלט נספג במים ונהיה לח – ככל הנראה יש לכם נזילה מהשירותים.

דרך אחרת לאתר נזילה בשירותים היא לסגור את כל הברזים בבית למשך שעה, ולבדוק האם מונה המים שלכם עלה במסגרת פרק זמן זה.

אם מונה המים שלכם עלה – ניתן לומר כמעט בוודאות שיש לכם נזילת מים בבית. עם זאת, לא ניתן לדעת בוודאות אם מדובר בנזילה בשירותים, ולכן מומלץ להזמין אינסטלטור שיאתר את מקור הבעיה.

האם ניתן לטפל בנזילה בשירותים באופן עצמאי?

אם מדובר בנזילה מהניאגרה, ישנם מקרים בהם תוכלו לתקן את הנזילה באופן עצמאי. למשל, כאשר הנזילה נובעת מהתבלות של אטם הגומי שאמור למנוע את הדליפה, תוכלו להחליף את אטם הגומי בעצמכם.

עם זאת, במקרים שמדובר בנזילה מהאסלה, מומלץ להיעזר בשירותי אינסטלציה מקצועיים, שכן לעתים הבעיה נובעת מהתקנה רשלנית של האסלה או סדק באסלה.

אם אתם חושבים שיש לכם נזילה מהשירותים, אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר לפרטים נוספים, ואנחנו נדאג להעניק לכם שירות מהיר, אמין, במחיר הוגן ובאופן המקצועי ביותר.

אצלנו בתכלת המים תוכלו לקבל שירות מקצועי ואמין בכל הנוגע לשירותי אינסטלציה, רכישת חלקי חילוף לאסלות, ניאגרות וברזים, ושירותי התקנה ותיקון של מערכות אינסטלציה שונות. 

Similar Posts