ניתוח קטרקט בעיניים למבוגרים – כל מה שאתם צריכים לדעת

קטרקט הוא מצב עיניים שכיח שיכול להתפתח עם הגיל. עדשת העין הופכת עכורה והראייה מחמירה. מאמר זה ידון בסיכונים וביתרונות של ניתוח קטרקט בכללי וגם על ניתוח קטרקט בעיניים למבוגרים, ובנוסף נסביר למה לצפות במהלך ואחרי ההליך.

מהו קטרקט

קטרקט הוא הגורם העיקרי לעיוורון ולקות ראייה בעיקר אצל מבוגרים. העדשה בעין בדרך כלל צלולה ומאפשרת לאור לעבור ולהתמקד ברשתית, אך קטרקט חוסם את מעבר האור.

העדשה הטבעית של העין מכילה חלבונים שיכולים להתחיל להתקבץ יחד, ליצור ענן או אובך שלא ניתן להסיר באמצעות משקפיים או עדשות מגע. מצב זה נקרא קטרקט והוא משפיע בדרך כלל על שתי העיניים.

קטרקט עלול להיווצר לאט לאורך זמן או שהוא עלול לקרות במהירות, כגון לאחר פציעה או ממחלה כמו סוכרת.

מהו ניתוח קטרקט

קטרקט הוא מצב עיניים שכיח שיכול לגרום לראייה מטושטשת ולבעיות ראייה אחרות.

ישנם סוגים שונים של ניתוחי קטרקט, אך הנפוץ ביותר הוא ניתוח מיצוי עדשה גרעינית.

בניתוח מסוג זה, המנתח משתמש במכשיר כדי להסיר את העדשה העכורה מהעין ולהחליף אותה בעדשה מלאכותית. ניתוח מסוג זה נעשה בדרך כלל בבית חולים או במרכז כירורגי בהרדמה. ניתוח קטרקט בעיניים למבוגרים הוא בעל סיכויי הצלחה גבוהים.

יתרונותיו של ניתוח קטרקט – ניתוח קטרקט בעיניים למבוגרים

ניתוח קטרקט הוא ניתוח שיכול להחזיר את הראייה. מדובר בהליך כירורגי שמסיר את העדשה הטבעית של העין, שהפכה עכורה או אטומה. העדשה הטבעית של העין ממקדת אור ברשתית, וכאשר היא נעשית עכורה, היא לא יכולה למקד אור כראוי ברשתית והדבר גורם לראייה מטושטשת.

היתרונות של ניתוח קטרקט הם:

  • ראייה מטושטשת תתוקן
  • אין יותר תלות במשקפיים או עדשות מגע
  • הראייה תתייצב לאורך זמן
  • הסיכוי להתפתחות גלאוקומה יקטן
  • לא יהיה יותר צורך במשקפי קריאה

לאחר מחקרים שערכנו מצאנו כי ד׳׳ר ירון פינקלמן מומחה לרפואת עיניים הוא מנתח ניתוחי קטרקט באופן מוצלח ביותר למבוגרים וצעירים כאחד.

קטרקט היא בעיה שכיחה שניתן לטפל בה באמצעות ניתוח קטרקט. ניתוח זה מבוצע להסרת עדשת העין העכורה והחלפתה בעדשה מלאכותית.

ניתוח קטרקט יכול לעזור לשפר את הראייה ולמנוע עיוורון אצל אנשים שסבלו מקטרקט במשך שנים רבות. זה גם עוזר לאנשים שעברו פציעה טראומטית בעין או שנמצאים בסיכון לפתח קטרקט עקב סוכרת, גלאוקומה או ניוון מקולרי הקשור לגיל.

למה לצפות במהלך ההליך

העין תיראה הרבה יותר טוב לאחר הניתוח, אך היא זקוקה לזמן להחלים. בדרך כלל, אנשים יכולים לחזור לפעילותם הרגילה תוך שבוע, אך עליהם להימנע מפעילות מאומצת למשך חודש.

ההליך אורך בדרך כלל כ-30 דקות. לאחר הניתוח תוכלו לראות הרבה יותר טוב מבעבר ולא תצטרכו יותר משקפיים. יש להימנע מפעילות מאומצת במשך כחודש לאחר הניתוח ולטפל בעין על ידי אי שפשוף או חשיפתה לאור בהיר.

סיבוכים וסיכונים פוטנציאליים הקשורים לניתוח קטרקט

סיבוכים של ניתוח קטרקט הם נדירים, אך הם יכולים לקרות אם יש בעיות כלשהן במהלך הניתוח.

אנשים מסוימים עלולים לחוות תופעות לוואי כגון יובש בעיניים או עיוורון לילה בעקבות הסרת הקטרקט שלהם.

אנו מקווים שמאמר זה עזר לכם להבין יותר על קטרקט על ניתוחי קטרקט וגם על היכן מומלץ לכם לעשות את ניתוח זה, מאחלים לכם בריאות איתנה לאורך כל הדרך.

 

Similar Posts