עדי פינויים מסבירים מה ניתן לעשות עם ציוד שאינכם זקוקים לו בבית

  החיים בימינו נוחים מאוד. המהפכה התעשייתית שהחלה במאה ה-18, והמהפכה הטכנולוגית שמהווה המשך ישיר שלה, מאפשרות לנו ליהנות ממגוון רחב מאוד של פריטי ציוד – באיכות גבוהה ובמחירים נמוכים. מהפכה נוספת, תרבותית וחברתית, הפכה את רוב בני האדם במדינות המפותחות לצרכנים שנוהגים לרכוש עוד ועוד חפצים, גם כשאין בהם צורך ממשי.

בהתאם בכל בית כמעט תמצאו פריטים שלא באמת מספקים תועלת. מה כדאי לעשות עם הציוד שלא זקוקים לו יותר? המומחים של עדי פינויים מציעים כמה אפשרויות.

מכירה

למעשה, יש שני סוגים של חפצים שאין בהם תועלת – הסוג הראשון הוא הפריטים שאתם לא צריכים, אבל ייתכן שאחרים כן יכולים להיעזר בהם. הסוג השני הוא ציוד פגום או כזה שכבר התיישן, ובכל מקרה כבר אי אפשר להשתמש בו.

ציוד מהסוג הראשון אפשר לנסות למכור. מן הסתם לא תוכלו לקבל מחיר מלא על חפצים שאינם חדשים, אבל אם יש פריטים רבים הסכום המצטבר יכול להיות משמעותי (וגם אם לא מאוד גבוה, עדיין תוכלו למשל לממן ארוחה מושקעת במסעדה איכותית או אפילו חופשה קצרה בארץ, למשל). ניתן לערוך מכירת חצר של כל הפריטים המיותרים, ואפשר גם להציע את הציוד באינטרנט (בלוחות יד2 או בקבוצות פייסבוק ייעודיות לצורך זה).

תרומה

עוד אופציה שכדאי לקחת בחשבון היא תרומה. בהקשר זה כדאי לזכור שציוד שאינכם זקוקים לו תופס מקום יקר ואולי אפילו גורם לבלגן. בהתאם המוטיבציה לוותר עליו היא קודם כל שלכם – כדי לפנות מקום לציוד שכן יועיל לכם, וגם כדי שהבית יהיה מקום נוח ונעים יותר. בנוסף, כשאתם תורמים ציוד שיכול לעזור לאחרים, הרווח שלכם כולל גם תחושת סיפוק של ממש. חשוב לוודא שמדובר על פריטים שמישים, כשכמעט כל חפץ כזה יכול להועיל למישהו אחר – שידה ישנה, מכשירי חשמל שאתם כבר לא משתמשים בהם, מזרן ישן אבל תקין וכו'.

מומלץ לוודא שהתרומה מגיעה לידי מי שאכן זקוק לכך. אפשר להיעזר במחלקת הרווחה של הרשות המקומית, יש עמותות שעוסקות במתן ציוד לנזקקים וכדאי לדעת שגם חברות בתחום פינוי הדירות יודעות להעביר ציוד מיותר מבחינתכם למי שכן ייהנה ממנו.

פינוי מקיף באמצעות חברה מקצועית

אופציה שלישית לגבי ציוד שאין בו צורך היא הזמנת חברה מקצועית בתחום פינוי התכולה. הדרך הזו מתאימה למקרים שבהם יש הרבה פריטים מיותרים, או כמובן כשרוצים לפנות את כל הדירה – למשל לקראת השכרה או מכירה, או כשמדובר על דירה שהתקבלה בירושה. בחלק מהמקרים עלות הפינוי ממומנת על-ידי הציוד עצמו. כאמור, ישנה גם האופציה של פינוי דירה והעברה לתרומה של חלק מהציוד. מומלץ להזמין חברה ותיקה ואמינה, שתיתן לכם הצעת מחיר מדויקת והוגנת.

Similar Posts