עולם העבודה העתידי

עולם העבודה העתידי – מה השתנה ומה מחכה לנו?

שוק העבודה עשה שינוי משמעותי מאוד, גם בשל ההתפתחות הטכנולוגית בשנים האחרונות וגם בגלל משבר הקורונה שגרם לנו לעבוד בצורה שונה ממה שהיינו רגילים. בתור בתי עסק ואף מצד העובדים, עלינו להסתגל למציאות העכשווית ולדעת איפה אנחנו מוצאים את עצמנו בתור שוק העבודה העתידי.

מה היה לפני?

עולם העבודה בעבר היה עם פחות חששות, עד כמה שזה נשמע מוזר. החשש היה יכול להיות עונתי, אבל בתור בעלי עסק שמכירים את העסק שלנו אנחנו נדע איך להתמודד עם זה. גם בעבר היה קשה להתמודד בשוק העבודה הישראלי, היה קשה להיות עצמאי ועדיין קשה להיות עצמאי כאן. אין דבר למעשה פסול בשוק העבודה בעבר, אבל יש לנו הרבה דברים שכפו עלינו את השינוי הזה והוא גם התמודדות עם תחרות גדולה, ובנוסף, גם למנוע מקרים בהם העסק שלנו יכול לקרוס, לדוגמא – נגיף הקורונה. 

מול מה אנחנו עומדים?

תחילה, בתור בעלי עסקים אנחנו היום צריכים לאמץ לנו יותר כלים להתמודדות מול נגיפים שונים, מול סנקציות אשר יכולות לגרום לנו להפסיד המון כסף. בתקופת הקורונה בתי עסק רבים פשטו רגל ואילו חלק אחר הצליח להסב את הארגון שלנו לצורה יותר אקטואלית. כמובן, זה גם תלוי בסוג העסק שלכם, אבל בסופו של דבר יש לכל עסק פיתרון המתאים לו. נגיף הקורונה גרם לנו לעבוד בצורה הרבה יותר זהירה ולדעת שהסכנה תמיד קיימת ואנחנו צריכים להיות מוכנים אליה. זה אמנם נשמע טוב, אבל זה דורש מאיתנו משאבים רבים וכמובן, חוסר שאננות.  

הדבר השני אשר גרם לשינוי הוא הדגש שיש על עבודה בתחום הטכנולוגיה. בעבר היה לנו מבחר יותר גדול, אבל היום יש היצע רחב יותר של תלמידים מתחומי מדעי המחשב, תכנות, מעצבים וכן הלאה – המקצוע בעל ביקוש גבוה מאי פעם. כיום, בתור ארגון אנחנו צריכים לשלב את הפן הטכנולוגי והוא יכול לתרום לכל עסק, בין אם מדובר על חברת הייטק ובין אם מדובר על מסעדנות. 

שינוי הרגלים

אחד הכלים החשובים ביותר שאנחנו צריכים ללמוד הוא שינוי הרגלים. מה שהיינו רגילים אליו עד כה צפוי להשתנות, הן מבחינת היחס שלנו לכמויות המוצרים שאנחנו קונים, הן מבחינת היצע הלקוחות, משלוחים, שירותי אונליין וכן הלאה. המטרה שלכם היא למצוא את הדרך להגיע לכל לקוח באופן משתלם לעסק שלכם. כמובן, צריך לשמוע על חשיבה יצירתית ולהבין שאנחנו צריכים לדעת איך להתמודד עם המציאות העתידית. אם תהיו מקובעים אתם תראו איך המתחרים שלכם מצליחים לקטוף את הפירות בעוד שאתם נשארים מאחור. אנחנו עומדים בפני דור חדש, דור הרבה יותר טכנולוגי ודור הרבה יותר מחושב ששוקל כל צעד – עלינו לפעול בהתאם. 

Similar Posts