כיצד לבדוק את יתרת קרן פנסיה שלכם וכיצד לבצע תוכנית פנסיה

למרות החשיבות החיונית של החיסכון הפנסיוני, חוסכים רבים אינם יודעים מי מנהל את חסכונותיהם, מה תהיה התשואה לאורך זמן, ולעתים אף אינם יודעים אילו אפשרויות עומדות בפניהם. 

חשוב לתכנן מראש את הפרישה. עלינו לשקול כיצד להגיע ליעדי הכספים שלנו ואילו משאבים יש להקצות.

קרן פנסיה לתוכנית פרישה

אחד מהחיסכון הגדולים ביותר בחייכם, הפנסיה נועדה להבטיח שתשמרו על רמת חיים נאותה לאחר הפרישה. הם יכולים להגיע למאות אלפים ומהווים מרכיב מרכזי לעתיד.

אתם חוסכים כבר עשרות שנים באפשרויות חיסכון שונות. הגוף המנהל את החסכונות שלכם משקיע את הכסף בשוק, מייצר תשואה ומגדיל את החסכונות שלכם עד כמה שניתן. חשוב לציין כי זוהי אסטרטגיה נפוצה המופעלת על ידי סוגים שונים של חשבונות פרישה, אז זה חיוני לאמת לאיזה מכשיר אתם תורמים ולהחליט מה האידיאלי ביותר עבור הצרכים הספציפיים שלכם.

השקעה בקרנות חיסכון פנסיוני היא מסוכנת ויכולה להפוך את תזרים המזומנים צר מאוד לפעמים. עם זאת, לרוב הם מייצרים תשואה טובה בדמות ריבית דריבית. הכסף שלכם יגדל משנה לשנה ככל שייכנס עוד כסף. 

העניין של חוסכים שלא שמים לב לקרן פנסיה שלהם ולתשואה שהוא מקבל הוא שהכספים מפוזרים לרוב על פני הרבה תוכניות פנסיה שונות. זה יכול לעתים קרובות להוביל להזדמנויות השקעה שבהן אנשים יכולים לקבל תשואות גבוהות יותר/שליטה רבה יותר על הכסף שלהם, כפי שהם עושים כשהם שמים כסף בתוכנית אחת ולא בכמה תוכניות שונות.

ודאו שאתם מבקשים מהמעסיק החדש שלכם להפריש את הכספים שאליהם הפרשתם, אחרת הוא כנראה לא ייתן אותם לקופה השנייה.

מהי קרן פנסיה?

קרן פנסיה היא סוג של חשבון חיסכון פנסיוני המאפשר לחסוך כסף לפנסיה. זהו כלי השקעה שעוזר לכם לצבור עושר, ובתוכו מספק הכנסה במהלך שנות הפרישה שלכם.

קרנות פנסיה הוצגו לראשונה בבריטניה בשנת 1841 על ידי תומס גאי, שהקים את תוכנית הפנסיה הראשונה במגזר הציבורי. מאז הם גדלו לאחד הכלים הפיננסיים החשובים ביותר המשמשים אנשים ועסקים כאחד.

איפה הפנסיה שלכם? אתם לא לבד.

הרבה ישראלים לא יודעים היכן מופקדים כספי הפנסיה שלהם או כמה הם צברו. הם החליפו מקום עבודה ושוכחים, במקום להעביר את הכספים שהם מרוויחים במקום אחד למקום אחר. 

תהליך פשוט גרם להם לבעיות רבות. פתאום פנו אליך עם הזדמנות עבודה חדשה – כבר נפתחה לכם קופת גמל. זו אחת ההטבות בעבודה החדשה שלכם, וגם קל יותר לפנות לקרנות אחרות כמו חינוך ילדים או בר/בת מצווה.

בדיקת קרן פנסיה ואיך תעשו את זה?

הביצועים של קרן הפנסיה שלכם הם גורם חשוב שיש לקחת בחשבון בעת ההחלטה אם לפרוש או לא. אתם צריכים לדעת עד כמה זה מתפקד כדי לקבל החלטה מושכלת.

אחת הדרכים לבדוק את הביצועים של קרן הפנסיה שלכם היא על ידי חישוב ההחזר על ההשקעה. זה יעזור לכם להבין מה שיעור התשואה לקרן הפנסיה שלכם וכיצד היא בהשוואה לקרנות דומות.

החזר ה-ROI של קרן פנסיה מחושב על ידי לקיחת סך הנכסים שלה, הפחתת סך ההתחייבויות שלה, חלוקת מספר זה בערך הנכסים שלה והכפלת מספר זה ב-100%.

מהן הדרכים הטובות ביותר להשקיע את כספי הפנסיה שלכם?

הדרך הטובה ביותר להשקיע את כספי הפרישה שלכם היא על ידי השקעה בתיק מגוון של מניות ואג"ח. עם זה, אתם יכולים להיות בטוחים שתשיגו תשואות טובות ללא סיכון לאבד את כספכם.

השקעה בתיק מגוון של מניות ואג"ח היא הדרך הבטוחה ביותר להשקיע את כספי הפנסיה שלכם. הסיבה לכך היא שלא תשימו את כל הביצים בסל אחד, כך שאם חברה אחת תיכשל, זה לא יהיה הפסד גדול מדי.

איך עושים תוכנית פנסיה

תוכנית פנסיה היא תוכנית לחיסכון פנסיוני. זה נקרא גם קרן פרישה או קצבה. היא בעיקרון חוזה בין אדם למעבידו. היא מספקת לאדם זרם הכנסה קבועה למשך שארית חייו, או עד מותם.

הם מציעים לעובד את האפשרות לתרום להם כסף באמצעות ניכויי שכר ולקבל על הכסף הזה החזרי השקעה נדחים במס בזמן עבודתו. תוכניות הטבה מוגדרות מסובכות יותר מכיוון שהן מציעות לעובדים גם שכר וגם הכנסה פנסיה בתמורה לשירות שלהם שניתן לאורך זמן.

Similar Posts