שבוע 9 להריון מה מותר ואסור לאכול
|

שבוע 9 להריון – מה מותר ומה אסור לאכול

שבוע 9 להריון נחשב לשבועות המאתגרים ביותר של ההריון, שכן האם לעתיד מתחילה לחוות בחילות בוקר ועייפות. אבל מהם המזונות שבטוח לה לאכול?

בדרך כלל, במהלך ההיריון, מומלץ להימנע מבשר נא או מבושל, מוצרי חלב לא מפוסטרים וגבינות רכות. מזונות אלו עשויים להכיל חיידקים או טפילים מזיקים. מזונות נוספים שכדאי להימנע מהם כוללים דג נא ורכיכות, סושי וסשימי.

שבוע הריון 9 הוא השבוע האחרון להריון לפני הלידה של התינוק. חשוב לאכול בריא בזמן הזה כי זה יעזור לך ולתינוק שלך להישאר בריאים.

  • מומלץ שלא לצרוך:

    קפאין, אלכוהול וטבק, הימנעי ממזונות מעובדים כמו צ'יפס וצ'יפס, כמו גם משקאות ממותקים בסוכר כמו סודה או מיץ פירות.

  • מוּתָר לצרוך:

    אכילת מזון מזין: פירות, ירקות, בשר רזה, דגים ועופות, דגנים מלאים, מוצרי חלב דלי שומן (חלב), קטניות (שעועית) ואגוזים.

כיצד משתנה התזונה במהלך ההריון?

הריון הוא זמן של שינויים. גם התזונה משתנה. זה לא רק העלייה במשקל, אלא גם המזון שאת צריכה לאכול כדי לשמור על הבריאות שלך והוויטמינים והרכיבים התזונתיים שאת צריכה לקחת כדי לשמור על בריאות התינוק שלך.

הדיאטה במהלך ההריון יכולה להיות מסובכת, אבל עם קצת ידע, זה יכול להיות קל. נשים בהריון צריכות לוודא שהן מקבלות מספיק ברזל בתזונה שלהן מכיוון שהוא חיוני להתפתחות העובר.

הריון הוא זמן של שינוי עבור כולם – לא רק האישה בהריון, אלא גם עבור כל הסובבים אותה.

כמה קלוריות נשים בהריון צריכות לצרוך?

כמות הקלוריות שאישה בהריון צריכה לצרוך משתנה בהתאם לשבוע ההריון. אישה ממוצעת בהריון בשבוע 9 צריכה 1800 קלוריות ביום. מספר זה מבוסס על ההמלצות העדכניות לנשים בהריון על ידי הרופא או הדיאטנית שלהן. . מספר הקלוריות המומלץ לנשים הרות בשבוע 20 הוא 1800. רוב הנשים ההרות זקוקות ל-1800-2200 קלוריות ביום במהלך השליש השלישי שלהן. בשבוע 31, אישה צריכה לצרוך 3000 קלוריות ביום, אם כי זה יכול להשתנות בהתאם למשקל האישה ורמת הפעילות.

כמה אומגה 3 נשים בהריון יכולות לצרוך?

אומגה 3 היא סוג של חומצת שומן רב בלתי רוויה החיונית לבריאות העובר. זה נמצא בדגים, פירות ים וביצים. מומלץ לנשים בהריון לצרוך לפחות 200 מיליגרם של אומגה 3 ביום בשבוע 9 להריון. שמן דגים מכיל חומצות שומן אומגה 3, שהן רכיבי תזונה חשובים להתפתחות המוח ולבריאות העובר.

על פי מחקר, צריכת אומגה 3 במהלך ההריון נקשרה עם התפתחות קוגניטיבית טובה יותר אצל ילדים והפחתת הסיכון להפרעות התפתחותיות כגון ADHD, דיסלקציה והפרעות בספקטרום האוטיסטי (ASD). בשנים האחרונות נמצא כי אומגה 3 מועילה לאנשים הסובלים ממחלות לב, דיכאון ואלצהיימר.

אם נשים יכולות לשתות אלכוהול במהלך ההריון?

צריכת אלכוהול במהלך ההריון היא נושא שנוי במחלוקת. יש נשים שטוענות שהן יכולות לשתות משקה או שניים וזה לא ישפיע על התינוק. אחרים אומרים שעדיף לא לשתות בהריון. במקרים מסוימים, הרופאים ממליצים לנשים להימנע מאלכוהול במהלך השליש הראשון של ההריון בגלל הסיכון להפלה.

האם זה בטוח לאישה בהריון לשתות אלכוהול? יש אנשים שחושבים שזה לא רעיון טוב ושאלכוהול עלול לגרום נזק לתינוק. עם זאת, ישנם רופאים שאינם מסכימים עם זה.

חשוב לדעת מה הרופא שלך אומר על זה. אם אתה עומד על הגדר לגבי האם אתה צריך לשתות במהלך ההריון, דבר עם הרופא שלך לפני קבלת החלטה.

הדעה הרווחת היא שצריכת אלכוהול במהלך ההריון עלולה להוביל לתסמונת אלכוהול עוברית, שהיא מצב המשפיע על התפתחות גופנית ונפשית.

מה עושה אלכוהול לתינוק ברחם?

לצריכת אלכוהול בהריון יכולה להיות מגוון השפעות על התינוק. ההשפעה הראשונה היא אפשרות של תסמונת אלכוהול עוברית, שעלולה להוביל למוגבלות נפשית ופיזית.

צריכת אלכוהול בהריון נקשרה למספר מצבים, כולל תסמונת אלכוהול עוברית והפלה. ההשפעה השכיחה ביותר היא שהיא עלולה לגרום לתינוק להיוולד עם משקל לידה נמוך.

תסמונת אלכוהול עוברית היא מצב שעלול להוביל למוגבלות נפשית ופיזית וכן למומים מולדים. שתיית אלכוהול במהלך ההריון עלולה לגרום לתסמונת אלכוהול עוברית באחוזים גבוהים. צריכת אלכוהול במהלך ההריון נקשרה עם הזמן בדעת הרופאים כמוביל הראשי לבעיות בהיריון עם משקל לידה נמוך, לידה מוקדמת, הפלה, רעלת הריון, לידות מת, מוות עוברי וסיבוכים אחרים.

צריכת אלכוהול בהריון – מהן תופעות הלוואי האפשריות?

אלכוהול הוא חומר נפוץ מאוד בעולם. לדוגמה בארצות הברית יש את צריכת האלכוהול הגבוהה ביותר לנפש. ההערכה היא שיותר מ-3 מיליון נשים באמריקה בהריון, והן שותות בשיעור כמעט כפול מאלה שאינן בהריון.

נשים בהריון ששותות אלכוהול עומדות בפני סיכונים רבים לעובר שלהן, כולל תסמונת אלכוהול עוברית (FAS), שעלולה להוביל למוגבלות פיזית ונפשית לכל החיים.

לצריכת אלכוהול במהלך ההריון עלולה להיות השפעות קשות על התפתחות העובר, כאשר FAS היא אחת ההשלכות החמורות ביותר.

האם אלכוהול גורם למומים מולדים או מומים מולדים תורמים לסיכון לאלכוהוליזם?

צריכת אלכוהול היא גורם סיכון למומים מולדים.

הסיכון לאלכוהוליזם גדול יותר עבור תינוקות וילדים מאשר עבור מבוגרים. עם זאת, הסיכון למומים מולדים גבוה יותר בקרב מבוגרים מאשר בקרב תינוקות וילדים.

צריכת אלכוהול מעלה את הסיכון למומים מולדים בתינוקות שטרם נולדו ב-40-60%.

Similar Posts