שיטות בניה שמומלץ להכיר

העולם שלנו משתנה כל הזמן. אין ספק שהשינויים באים לטובתנו, שכן כיום יש יותר אפשרויות מאלה שהיו בעבר. אם נסתכל על אחד התחומים בהם יש שינויים, נוכל לראות את תחום הבנייה. אם בעבר, הייתה רווחת רק שיטת בניה אחת והיא הבניה הקונבנציונלית, כיום יש שיטת בניה נוספות שמומלץ להכיר.

השיטות הללו יכולות לעזור לכל מי שרוצה לבנות בית בעצמו, להוסיף תוספת בניה, לשפץ מבנה ישן וכו'. אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה ולהכיר את שיטות הבניה.

בניה ירוקה

מדובר על שיטת בניה שעוסקת בכל מיני היבטים שונים של תכנון, בנייה ופיתוח. המטרה היא לצור סביבה מגורים שתהיה נוחה וגם בריאה וכל זאת ללא פגיעה באיכות הסביבה ובמשאבים טבעיים מתכלים. יתרונות בניה ירוקה ואבני היסוד של השיטה הם: שימור של משאבים טבעיים, הקטנת הפגיעה בסביבה, הגדלה של הייעלות האנרגטית וכמובן שיפור משמעותי באיכות האוויר הן בתוך הבית והן מחוץ לו.

על מנת שיהיה אפשר להשיג את כל שהוזכר לעיל, נעשה שימוש בכל מיני אסטרטגיות כמו, בידוד תרמי לכל המבנה (גג, קירות, חלונות), תכנון יעיל וגם חסכוני של השטח בבית, תכנון של צורת הבית וכיוונו (על מנת לנצל אור טבעי), מחזור פסולת ועוד.

בניה קלה

היא נקראת גם בניה טרומית. רכיבי המבנה מיוצרים במפעל ולאחר מכן מורכבים באתר הבניה.
היא נחשבת שיטת בניה זולה וכמובן יש לה גם יתרונות וגם חסרונות. באמצעות בניה קלה, אפשר להקים כל מיני סוגים של מבנים כמו, משרדים, מבנים מסחריים, מבנים פרטיים, מחסנים ועוד.

בניה רוויה

מדובר על בניה לגובה. בגלל שמחירי השטחים יקרים וגם בגלל שיש צפיפות בערים הגדולות והאוכלוסייה רק ממשיכה לגדול, אפשר להשתמש בשיטה זו על מנת לנצל את הקרקע במקסימום ולבנות עליה כמה שיותר יחידות דיור. תודות לטכנולוגיות שיש כיום, אפשר לבנות מגדלים עם המון קומות וכל זאת תוך זמן קצר.

בניה קונבנציונאלית

היא מבוססת על שימוש בבטון מזוין. זהו החומר שממנו מורכב השלד של הבניין. הקירות עשויים בלוקים בעובי של 20 ס"מ ורצפות הבטון תלויות בין קורות המבנה. לשיטת בניה זו יש יתרונות רבים ולא סתם היא פופולארית מאוד לא רק בישראל אלא גם בעולם.

העלויות נמוכות, חומרי הגלם נמצאים בשפע במדינת ישראל (מדובר על חומרים כמו חול ומלט) וכמו כן מדובר על שיטה נוחה לעבודה שגם הביצוע שלה יחסית פשוט בהשוואה לשיטות אחרות. יתרון נוסף ומשמעותי הוא הגמישות והגיוון שהשיטה מציעה. גם באמצע הדרך, אפשר לשנות את הבניה וכל זאת ללא בעיה.

לצד היתרונות, יש גם חסרונות. החיסרון הבולט והמשמעותי הוא זמן הבניה. לוקח המון זמן עד שהמבנה מוקם. כמו כן, אפשר גם לראות חסרונות נוספים כמו, בידוד תרמי ואקוסטי נמוך יחסית בהשוואה לשיטות הבנייה האחרות וגם כמויות פסולת גדולות.