תביעת תאונת עבודה
עורך דין לתאונות עבודה

תאונת עבודה היא תאונה שאירעה תוך כדי ועקב העבודה, כולל בדרך לעבודה וממנה

אירוע מוחי או אירוע לבבי עשויים להיות מוכרים כתאונת עבודה, אם נגרמו כתוצאה מאירוע חריג בעבודה.

האירוע אמור להיות חריג שאינו במהלך עבודתו הרגילה של הנפגע. לדוגמא:  מריבה עם עמית או מנהל בעבודה, ויכוח על לקוח, מריבה או ויכוח עם ספק , בנק וכו'…

מאידך, יש לקחת בחשבון כי אדם אשר עוסק בעבודה מלחיצה ולחוצה באופן יום יומי לא יוכר כנפגע תאונת עבודה.

ההכרה באירוע כתאונת עבודה בביטוח לאומי אינה פשוטה ומומלץ להיעזר בעורך דין לתאונות עבודה אשר יש  לו את הידע והניסיון בהתנהלות בתאונות עבודה מול ביטוח לאומי.

לדוגמא: מספר מקרים אשר טופלו במשרדנו:

  • עובד קם בבוקר לעבודתו ובעת שקם ממיטתו לאחר שהתארגן ובדרכו לעבודה קיבל אירוע מוחי. האם האירוע הוכר כתאונת עבודה ? ביטוח לאומי לא הכיר במקרה כתאונת עבודה מאחר ולא היה מדובר על אירוע חריג ומאחר והאירוע קרה בביתו של העובד ובחצריו.
  • עובד אשר לא הרגיש טוב, ביקר אצל רופא. הרופא שיחרר אותו לעבודתו ובדרכו לעבודה העובד קיבל אירוע לבבי והיה מעורב בתאונת עבודה. גם מקרה זה לא הוכר על ידי הביטוח הלאומי כתאונת עבודה.

ביטוח לאומי תאונת עבודה – איך להתנהל:

הניסיון מוכיח שהתנהלות מול הביטוח הלאומי בתאונות עבודה אינו פשוט וקיימים מקרים שהביטוח הלאומי מערים קשיים ולא מאשר את הנכות של המבוטח.

התנהלות עם עורך דין לתאונות עבודה אשר יש לו ניסיון מעשי בביטוח לאומי תאונות עבודה יכולה לעזור במקרים של תביעת תאונת עבודה ולגרום לכך שהמבוטח יקבל את הפיצוי הכספי המגיע לו.

מבוטחים אשר נפגעו ונעזרו בעו"ד העוסק בתאונות עבודה ביטוח לאומי קיבלו במקרים רבים פיצוי כספי גבוה  מאשר מבוטחים אשר ייצגו את עצמם ללא ידע וניסיון בתחום.